1290839 564 آمریکا، سلاح هایش را از کُردها پس می‌گیرد؟

خبرگزاری فارس: منابع وابسته به وزارت دفاع ترکیه نقل و قولی از وزیر دفاع آمریکا درباره تسلیحاتی که واشنگتن به کردهای سوری داده، مطرح کردند.

در حالی که تحرکات آمریکا در حمایت از نیروهای متحدش به ویژه کردهای سوری در مناطقی از قبیل الرقه ادامه دارد، اظهارن نظری از رئیس پنتاگون درباره تسلیحات آمریکایی واگذار شده به کردهای سوری منتشر شده اســت.

به نقل رویترز، منابع وابسته به وزارت دفاع ترکیه اعلام کردند که وزیر دفاع آمریکا گفته که واشنگتن سلاح‌هایی را که «یگان‌های مدافع خلق»(YPG) داده، پس از پایان جنگ با داعش پس خواهد گرفـــــت.

طبق گفته این منابع، جیمز متیس به همتای ترکیه‌ای قول داده که ماهیانه لیستی از تسلیحات اعطا شده به یگان‌های مدافع خلق را به آنکارا بدهد.

«جیمز متیس» همچنین درباره عملیات بازپس گیری شهر الرقه پایگاه اصلی داعش در سوریه گفته که ۸۰ نسبت از نیروهایی که در این عملیات شرکت خواهند کرد، «عربی» خواهند بود.

این اظهارنظر وزیر دفاع آمریکا در حالی مطرح شده که از چندی قبل عملیات برای بیرون راندن داعش از الرقه، با حضور «نیروهای دموکراتیک سوریه» که بخش اعظم آنها  کردهای سوری هستند و اقلیت آن عربی هستند، آغاز شده اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته آمریکا، سلاح هایش را از کُردها پس می‌گیرد؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما