towel آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

co6335 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

اگر می خواهید در پیام رسان محبوب تلگرام به یک کاربر حرفه ای تبدیل شوید و همه را حیرت زده کنید همراه ما باشید.

اپلیکیشن محبوب پیام رسان تلگرام علاوه بر امکاناتی که همه‌ی ما از آن باخبر هستیم دارای نکات و ترفندهای جالب و کاربردی اســت که احتمالا هیچ کاربری از آن خبر ندارد.

آموزش نحوه تصــویر‌برداری و فیلم‌برداری سریع در تلگرام (فقط در iOS)

اگر قصد داشته باشید همان لحظه تصــویر یا فیلمی بگیرید و آن را از طریق تلگرام ارســال کنید، بایستی ابتدا در صفحه‌ی چت، آیکن سنجاق را لمس کرده و سپس آیکن دوربین را انتخاب کنید.

اما نیازی به این کار نیست. بلکه کافی اســت انگشت خود را بر روی آیکن سنجاق نگه دارید. با این کار علاوه بر نمایش دوربین، یک منو نمایان می‌شود که دارای دو دکمه‌ی Photo و Video اســت.

با فشردن دکمه‌ی Photo تصــویر گرفـــــته می‌شود و با فشردن دکمه‌ی Video نیز فیلم‌برداری آغاز می‌شود. در مرحله‌ی بعد نیز می‌توانید نسبت به ارســال تصــویر یا ویدیو اقدام کنید.

چطور صدایی که در تلگرام ضبط کردم رو ارســال نکنم

اگر تصادفاً دکمه‌ی ضبط صدا را در یک صفحه‌ی چت نگه داشته‌اید و یا از صدایی که ضبط کرده‌اید راضی نیستید، الزامی برای ارســال آن وجود ندارد.

این گونه مواقع کافی اســت مادامی که دکمه‌ی میکروفون نگه داشتید، انگشت خود به سمت چپ بکشید.

با این کار عملیات ضبط صدا لغو خواهد شد. لازم به ذکر اســت در نسخه‌ی ویندوز تلگرام برای انجام این کار بایستی نشان‌گر ماوس یا انگشت خود را به سمت بالا و خارج از محدوده‌ی ضبط صدا ببرید.

 

co6334 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

ارســال بهتر عــکــس هـا GIF در تلگرام

همان طور که می دانید،  تلگرام به ربات GIF برای ارســال عــکــس هـا متحرک مجهز شده اســت.

اما دردسری که در این خصوص وجود دارد این اســت که با هر بار ارســال عــکس، عبارت via @gif در بالای عــکس ارســالی به چشم می‌خورد. مگر این‌که عــکس را یک‌بار ذخیره کرده باشید

و از قسمت عــکــس هـا ذخیره‌شده‌ی GIF آن ار ارســال کنید که این راه نیز چندان سریع و بهینه نیست.

برای ارســال عــکــس هـا GIF راه دیگری که وجود دارد این اســت که ابتدا دکمه‌ی سنجاق را در صفحه‌‌ی چت لمس نمایید. اکنون مطابق با سیستم‌عامل خود مراحل زیر را طی نمایید:

در IOS  :
در iOS گزینه‌ی Photo or Video را لمس کنید، سپس آیکن ذره‌بین یا Search را لمس نمایید ، حال به تب GIFs بروید و عبارت مد نظر خود را جستجو کنید.

مجموعه‌ای از عــکــس هـا متحرک مرتبط با عبارت جستجو شده نمایش داده می‌شود که می‌توانید نسبت به ارســال هر یک اقدام کنید.

 

در اندروید :
در اندروید گزینه‌ی Gallery را لمس کنید، سپس Find GIFs را لمس نمایید. حال عبارت مورد نظر خود را جستجو کرده و پس از نمایش نتایج، عــکس متحرک دلخواه خود را ارســال نمایید.
مزیت این طریقه در این اســت که با این کار عــکس متحرک بدون متن اضافی ارســال می‌شود.

همچنین تاریخچه‌ای از عــکــس هـا متحرک ارســالی از این پس در این مسیر به چشم می‌خورد که ارســال عــکــس هـا تکراری را آسان‌تر خواهد کرد.

​Share کردن به جای  Forward  کردن تلگرام

با اســتفاده از قابلیت Share می‌توانید پیام‌های موجود در کانال‌ها را بسیار سریع‌تر برای دوستان ارســال کنید.

برای این کار کافی اســت در کانال تلگرام ، دکمه‌ی فلش موجود در سمت راســت پیام را لمس نمایید.

سپس مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و پیام را ارســال کنید،بلافاصله پیام برای وی ارســال خواهد شد.

همچنین در این طریقه می‌توانید یک نظر یا Comment نیز به همراه پیام بنویسید و ارســال کنید.

این نظر در قالب یک پیام جداگانه برای مخاطب ارســال خواهد شد. برای این کار بعد از انتخاب مخاطب، در قسمت Write a comment پیام خود را بنویسید.

 

ویرایش پیام بعد از ارســال

همان طور که می دانید در بروزرسانی نسخه جدید تلگرام ، قابلیت ویرایش پیام ها بعد از ارســال پیام به این پیام رسان محبوب اضافه شده اســت.

با اســتفاده از این قابلیت می‌توانید پیام‌های ارســالی خود را در چت‌‌های خصوصی و گروه‌ها ویرایش نمایید. البته برای ویرایش پیام یک مهلت ۴۸ ساعته دارید.

برای این کار کافی اســت در iOS انگشت خود را بر روی پیام ارســال‌شده نگه دارید و سپس Edit را انتخاب کنید. در اندروید نیز پس از یک بار لمس پیام می‌توانید Edit را انتخاب نمایید. همچنین در نسخه‌ی ویندوز نیز با راســت‌کلیک بر روی پیام و انتخاب Edit می‌توان پیام را ویرایش کرد. حال می‌توانید پس از ویرایش متن، Save را انتخاب کنید تا پیام ذخیره شود.
منبع:yjc.ir

 

co6250 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

در صورتی که شما هم از سیاه دانلود شدن ویدیوهایتان در تلگرام شکایت دارید این گزارش را تا انتها بخوانید.

یکی از شکایت های حیاتیی که کاربران تلگرام از پیام رسان خود دارند این اســت که اکثر ویدیوهایی که از تلگرام دانلود می کنند سیاه اســت.

این دردسر زمانی بیشتر به چشم می آید که کلیپ و ویدیوی مورد نظر ، از اهمیت زیادی برخوردار باشد .

بسیاری از افراد تصور می کنند که این دردسر از خود ویدیوی ارســال شده می باشد ، اما باید بیان کنیم که اینگونه نیست و دردسر از خود نرم‌افزار تلگرام  اســت.

حال در این گزارش قصد داریم این دردسر را برای شما برطرف کنیم.

آموزش رفع دردسر سیاه شدن ویدیو در تلگرام :

اولین پیشنهاد ما دانلود آخرین ورژن از نرم‌افزار تلگرام بر روی آیفون می باشد . همیشه باید از آپدیت بودن نرم‌افزار تلگرام مطمئن باشید .
حال ویدیوی مورد نظر را دانلود کنید ، اگر پس از اجرای آن ویدیو با صفحه سیاه مواجه شدید ، از سمت چپ ویدئو برروی گزینه اشتراک گذاری تپ کنید  .

 

co6252 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

در این قسمت کافی اســت تا یکی از نرم‌افزارها و پلیرهای موجود در لیست نرم‌افزارهای به نمایش در آمده را انتخاب کنید .

لیست نرم‌افزارها با توجه به نرم‌افزارهای نصب شده روی گوشی بسیار متفاوت می باشد . از پلیرهای معروف هم می توان به VLC و AV Player و Document 5 اشاره کرد .

 

co6251 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

منبع:yjc.ir

 

co6160 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

مدت زمانی اســت که تلگرام،ربات‌های درخط خود را معرفی کرده اســت.

اما همچنان بسیاری از کاربران از توانمندی‌‌های این ربات‌های درخط بی‌خبر هستند.

ربات‌های درخط با هدف تعامل آسان‌تر و هدفمندتر کاربر با ربات‌های تلگرام ساخته شده‌اند، برای اســتفاده از ربات‌های دیگر تلگرام نیاز اســت که در یک صفحه‌ی چت مجزا برای ربات پیام ارســال کنید و منتظر جواب بمانید.

اما از ربات‌های درخط می‌توانید در صفحات چت شخصی، گروه‌ها و کانال‌ها اســتفاده کنید. هم‌چنین نیازی به هیچ کار اضافه‌تری نظیر عضو کردن ربات در گروه‌ها وجود ندارد.

 

از این ربات‌های درخط می‌توان برای ارســال یک عــکس متحرک (GIF) مرتبط با موضوع مکالمه، جستجو و ارســال یک عــکس از وب یا یک ویدیو از یوتیوب، جستجو و ارســال یک مقاله از ویکی‌پدیا و… اســتفاده کرد. حال در این گزارش می خواهیم ربات های در خط را به شما معرفی کنیم.

 

نحوه‌ی اســتفاده از ربات در تلگرام

برای اســتفاده از این ربات‌های درخط ، پیش از هر کاری اطمینان پیدا کنید تلگرام خود را به آخرین نسخه به‌روزرسانی کرده‌اید.

در نسخه‌های قدیمی تلگرام خبری از این ربات‌ها نیست.

برای فراخوانی این ربات‌ها، کافی اســت در محیط چت شخصی، گروه یا کانال، در قسمت وارد نمودن متن، ابتدا کاراکتر @ را وارد نموده و سپس نام ربات را تایپ نمایید.

اکنون یک فاصله تایپ کرده و عنوان مورد جستجو در ربات را وارد نمایید. با این کار لیست نتایج نمایان می‌شود و کافی اســت نتیجه‌ی مورد نظر را انتخاب کنید تا ارســال گردد.

 

ربات gif

به وسیله‌ی این ربات می‌توانید هزاران عــکس متحرک جالب را از طریق آرشیو بزرگ سایت Giphy جستجو کرده و ارســال کنید.

به عنوان مثال وقتی خوشحال هستید به جای اســتفاده از یک ایموجی یا اســتیکر، می‌توانید عبارت happy را از طریق این ربات جستجو کنید و یک عــکس متحرک خوشحالی ارســال کنید:

 

@gif happy

 

ربات vid

با اســتفاده از این ربات می‌توانید ویدیوهای موجود در Youtube را جستجو کرده و آن‌ها را ارســال کنید.

 

ربات pic

به وسیله‌ی این ربات می‌توانید عــکــس هـا موجود در وب را جستجو کرده و ارســال کنید. این ربات از موتور جستجوی Yandex برای جستجوی عــکــس هـا اســتفاده می‌کند. به عنوان مثال برای جستجو و ارســال عــکس یک سگ این عبارت را تایپ می‌نماییم:

@pic dog

 

ربات bing

این ربات نیز عملکردی همانند ربات pic دارد با این تفاوت که برای جستجوی عــکــس هـا از موتور جستجوی Bing اســتفاده می‌کند. به عنوان مثال برای جستجوی عــکس یک سگ، از این عبارت اســتفاده می‌کنیم:

@bing dog

 

ربات wiki

با اســتفاده از این ربات می‌توانید مقالات موجود در وب‌سایت ویکی‌پدیا را جستجو کرده و ارســال کنید. به عنوان مثال برای جستجو و ارســال یک مقاله با عنوان Information این عبارت را تایپ می‌کنیم:

@wiki Information

 

ربات imdb

وب‌سایت IMDB بزرگ‌ترین وب‌سایت مربوط به اطلاعات فیلم‌ها و سریال‌ها اســت. با اســتفاده از این ربات می‌توانید محتوای این سایت را جستجو کرده و صفحه‌ی مربوط به فیلم، سریال یا هنرمند مورد نظر خود را ارســال کنید. به عنوان مثال برای جستجوی صفحه‌ی مربوط به فیلم Deadpool این عبارت را وارد می‌کنیم:

@imdb deadpool

 

ربات bold

با اســتفاده از این ربات می‌توانید متون خود را به صورت درشت، کج و یا با فونت Fixedsys ارســال کنید. برای بهره‌‌گیری از این ربات، پس از درج کاراکتر @ و تایپ عبارت bold یک فاصله تایپ کنید و سپس متن مورد نظر خود را تایپ نمایید. در نهایت حالت مورد نظر را انتخاب کنید تا متن طبق آن حالت ارســال شود.
به عنوان مثال برای ارســال یک متن به صورت درشت ابتدا این عبارت وارد می‌شود و سپس Bold انتخاب می‌گردد:

@bold text

منبع:yjc.ir

 

اگر قبلا در نرم افزار تلگرام از گروهی خارج شده اید و دوباره قصد دارید به گروه باز گردید این ترفند را بخوانید.

در نرم افزار تلگرام دوستان و آشنایان شما را به گروه های مختلف دعوت می کنند و صفحه تلگرام شما پر از گروه می شود در این زمان شما از گروه خارج یا به اصطلاح  Left می دهید.

اگر به تلگرام وب سر زده باشید، آثاری از گروه هایی که لفت داده اید را مشاهده می کنید البته این قابلیت فقط در نسخه تلگرام وب ثبت می شود.

 

co6151 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

 

در این قانون افرادی که در گروه عضو هستند نمی توانند شما را اد یا دوباره برگردانند، و فقط با در دست داشتن لینک گروه می توانید دوباره به گروه بازگردید.

 

co6150 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

اگر لینک گروه را نداشته باشید چگونه به گروه باز گردید؟

خوشبختانه نرم افزار تلگرام برای کاربرانش یک راه بازگشت به گروه گذاشته اســت تا کسانی که پشیمان می شوند و یا دوباره می خواهند عضو همان گروه شوند از این ترفند اســتفاده می کنند.

 

برای بازگشت به گروه های خارج شده مراحل زیر را دنبال کنید.

 

۱- به آدرس http://web.telegram.org مراجعه کنید و حساب کاربری تلگرامتان را وارد کنید.

 

co6149 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

۲- نام گروهی که از آن لفت داده اید را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.

 

co6148 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

۳- روی اسم گروه کلیک کنید و گزینه ی Return to group.

 

co6147 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

co6146 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

منبع:yjc.ir

با طریقه ساده نصب همزمان چند تلگرام را روی کامپیوتر را امتحان کنید.
بسیاری از افراد دارای دو یا چند خط موبایل هستند و میخواهند از تلگرام اســتفاده کنند.

این مسئله زمانی حیاتی میشود که شما برای تمامی این خط ها اکانت تلگرام میخواهید . برای اندروید نرم افزار های مختلفی وجود دارد که به راحتی میتوانید بیش از یک اکانت را فعال کنید. اما در ویندوز این مسئله متفاوت اســت.
طریقه اول ( اســتفاده از نسخه وب ) :

نسخه وب تلگرام هم مثل نسخه دسکتاپ اســت و برای راه اندازی روی مرورگر طراحی شده اســت.

شما می توانید علاوه بر نسخه نصب شده روی کامپیوتر، با مرورگرتان از نسخه وب اســتفاده کنید.

برای اســتفاده از نسخه وب به آدرس زیر بروید، مثل سایر نسخه ها شماره خود را وارد کنید و منتظر کد تایید باشید. کد را وارد کنید و وارد اکانت خود شوید:

web.telegram.org

 

co6077 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

راههای نصب همزمان چند تلگرام روی کامپیوتر

 

co6076 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

طریقه دوم ( اســتفاده از نسخه پرتابل)

اکثر برنامه های امروزی از نسخه پرتابل بهره می برند و تلگرام هم از این قاعده مستثنا نیست.

برای دانلود نسخه پرتابل تلگرام ویندوز به desktop.telegram.org بروید و روی Portable Version For Windows کلیک کنید تا دانلود نسخه پرتابل شروع شود. سپس فایل اجرایی تلگرام را اجرا و از آن اســتفاده کنید.

 

co6075 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

 

co6074 آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

منبع:yjc.ir

towel آموزش تلگرام  ترفندهای اســتفاده از تلگرام • كامپيوتر ، اينترنت و گوشی • همراه توما

ممنون از این که این خبر را در بخش پزشکی و سلامت توما خواندید
بخش پزشکی مجله توما مطالب زیر رو هم به شما پیشنهاد میکند

نوشته آموزش تلگرام – ترفندهای اســتفاده از تلگرام • کامپیوتر ، اینترنت و گوشی • همراه توما اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما