711282 579 اســتاندار خوزستان :دردسرات برق خوزستان باید ریشه ای حل شوند

اســتاندار خوزستان گفت: برای حل دردسرات در شبکه برق اســتان باید از راه حلهای موقت و مسکن خارج شویم و سعی کنیم بر اساس اســتانداردها و به طور ریشه‌ ای آن را حل کنیم.

به نقل ایرنا غلامرضا شریعتی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران با بیان این که مسئولان برق اســتان در این ســال‌ها برای حل دردسرات تلاش نکردند اظهار کرد: متاسفانه زمین لازم مطابق با اســتانداردها ، برای ایجاد پستهای برق جدید در اغلب موارد تامین نشده و در کنار پستهای قبلی پست برق جدید را ایجاد کرده اند که اصلا اســتاندارد نیست در حالی که با توجه به شرایط صنعتی بودن اهواز همه جوانب اســتاندارد باید رعایت شود.

وی افزود: قبل از دردسر قطعی برق اهواز در نشستی در معاونت عمرانی اســتانداری حدود ۲۰ زمین آماده واگذاری به برق منطقه‌ای خوزستان شد تا نسبت به احداث پست‌های برق در آنها اقدام شود.

اســتاندار خوزستان با اشاره به قطعی برق شب گذشته در اهواز توضیح داد: ساعت ۴ و ۳۰ دقیقه صبح برای بازدید از برخی پستهای مناطق رفـــــتیم و برق مناطقی که قطع شده بود راس ساعت ۵ و۳۰ دقیقه صبح وصل شد و اکنون منطقه‌ ای نیست که بی برق باشد.

وی ادامه داد: همچنین چهار اکیپ برای جابه‌جایی کابل‌ها بسیج شدند، ترانس p4 امشب وارد مدار میشود وضعیت را به حالت عالی و پایدار بر میگرداند.

شریعتی توضیح داد: ترانس p3 نیز برای بازگشت به مدار ۲ هفته لازم دارد البته دستور آن صادر شده و همه تیم‌های عملیاتی وارد کار شده‌اند تا تابلوهای برق را تعویض کنند.

وی با اشاره به احداث یک پست جدید در اهواز گفت: یک پست برق که پنج ماه پیش در کوی ملت کلنگ‌زنی شد ، پیش از نیمه تیرماه آماده بهره‌برداری می‌شود و وضعیت برق اهواز را به پایداری قابل توجهی می رساند.

اســتاندار با انتقاد از عملکرد ســال گذشته سیستم انتقال و توزیع برق اهواز گفت: خوزستان با مصرف روزانه هشت هزار مگاوات دومین اســتان پس از اســتان تهران اســت اما تنها ۲۰۰ پست برق دارد در حالی که اســتان فارس با مصرف روزانه چهارهزار مگاوات، ۲۷۰ پست برق دارد و همین کم بودن پستها موجب فشار روی پستهای موجود می شود ، درنتیجه وقتی پستی دردسر دارد تعداد بیشتری ازمشترکان بی برق می شوند.

وی ادامه داد: اگر پراکندگی پستها و تعداد آن ها افزایش یابد هنگام بروز دردسر در یک پست تعداد کمتری از مردم با بی‌برقی رو به رو می شوند و بار روی سایر پست‌ ها تقسیم می شود.
شریعتی تصریح کرد: اهواز با بیش از ۲۴۰۰ مگاوات برق مصرفی ۷۵ کلید اتوماتیک دارد در حالی که مشهد با میزان مصرف برق ۱۳۰۰مگاوات بیش از ۸۰۰کلید اتوماتیک دارد.

وی در ادامه با بیان این که شرایط فعلی طی ۱۰ ســال گذشته ایجاد شده، اظهار کرد: از ۲۲۰ پست برق اســتان بیش از ۷۵ پست برق موقت اســت در حالی که خوزستان به خاطر وجود صنایع بزرگ دارای مصرف برق بالایی اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اســتاندار خوزستان :دردسرات برق خوزستان باید ریشه ای حل شوند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما