• تاریخ : ۹ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

وزیر امور خارجه کشورمان، در مورد اظهارات اخیر هیلی نماینده آمریکا در سازمان ملل درارتباط باموضوع برجام گفت: آنچه که خانم هیلی مطرح کرده است بیشتر نشان‌دهنده‌ی بی اطلاعی ایشان از متن توافق برجام است.

اظهارات هیلی نشان دهنده بی اطلاعی او از برجام است

 

به گزارش محمد مکری، محمدجواد ظریف در گفت‌وگویی اظهار داشت:‌ برجام دارای چهارچوب کاملی است، در همه زمینه‌ها  راهکارهای خود را مشخص کرده است و بسیار دقیق مذاکره و نوشته شده است.

ظریف با بیان این‌که «ممکن است این توافق تمام خواسته‌های یک طرف را نداشته باشد که این یک امر طبیعی است»، ادامه داد: هیچ توافقی همه خواسته‌های همه طرف‌ها را ندارد وگرنه دیگر اسم آن توافق نبود بلکه دستورالعمل بود و این که نام برجام را توافق گذاشتند نشان دهنده‌ این است که یعنی همه طرف‌ها در حوزه‌ خواسته‌های خود به یک حد میانی رسیده‌اند.

وی تصریح کرد:‌ آن‌چه که خانم هیلی مطرح کرده است بیشتر نشان دهنده‌ بی‌اطلاعی ایشان از متن برجام است. در همه حوزه‌هایی که ایشان در ارتباط با برجام اظهار نظری کرده‌اند برجام کاملا صریح و روشن است.

ظریف تاکید کرد :میزان نظارت در  رجام مشخص است و این که ایشان ادعا کردند که میزان راستی آزمایی ممکن برای آژانس و تایید توسط آژانس بستگی به میزان نظارت دارد از اصل حرف  غلطی است چرا که برجام بحث راستی آزمایی، چارچوب راستی آزمایی و مبنای آن را تعیین کرده و اکنون به آنچه که در برجام خواسته شده ،عمل می‌شود.

وی افزود: آن‌چه که خانم هیلی می‌خواهند ممکن است متفاوت باشد وایشان نمی‌تواند خواسته‌ها، آرزوها و آمال‌های خود را به عنوان ایراد برجام مطرح کند، حتما ایشان هم اگر مثل اسلاف‌شان در جلسات مذاکرات حضور داشتند ،می‌دانستند آنچه که در مورد برجام مورد توافق قرار گرفته یک حد متوازنی است که برای همه شرکت کنندگان قابل قبول بوده است نه اینکه صرفا خواسته‌ها و امیال یک یا چند تن از طرف‌های برجام باشد.این واقعیتی است که در اظهار نظرهای مقامات اروپایی و متحدان آمریکا نیز بیان شده و ما آن را مشاهده می‌کنیم.

‘); d.write(‘

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما