هواپیمایی بریتانیا (بریتیش ایرویز) ۹ فروند هواپیمای مسافربری به همراه کادر کامل پروازی را از هواپیمایی قطر اجاره کرد.
این هواپیماها شامل ایرباس ۳۲۰ و ۳۲۱ هستند.

به نقل توما به نقل از خبرگزاری فرانسه، هواپیمایی بریتانیا (بریتیش ایرویز) به دلیل اعتصاب ۱۶ روزه کارکنان پروازی اش از خدمت رسانی به مسافران ناتوان شد. کارکنان هواپیمایی بریتانیا از شنبه ۱۰ تیرماه اعتصاب خود را آغاز کردند اما فعالیت ۹ فروند هواپیمای اجاره ای قطر در بریتیش ایرویز از جمعه آغاز شد.

قبل از اعتصاب کارکنان، شرکت هواپیمایی بریتانیا از دولت این کشور خواســت برای اجاره هواپیماهای جایگزین مجوز صادر کند. دولت بریتانیا نیز این مجوز را به شرکت بریتیش ایرویز داد.

715137 369 اعتصاب 16 روزه کارکنان پروازی بریتیش ایرویز به دلیل حقوق پایین/ انگلیس 9 هواپیمای قطر را اجاره کرد

شرکت هواپیمایی بریتانیا برای جلوگیری از سرگردانی مسافرانی که پیشتر بلیت رزرو کرده بودند، تعداد ۹ فروند هواپیما با کادر پروازی آنها را از شرکت هواپیمایی قطر اجاره کرد تا بتواند پروازهای خود را طبق برنامه انجام دهد.

شرکت هواپیمایی بریتانیا متعهد شد کلیه مسافران خود را طی ۲ هفته آینده که کارکنان آن در اعتصاب به سر می‌برند را به مقصد برساند.

کارکنان شرکت هواپیمایی بریتانیا اعلام کردند که از شنبه ۱۰ تیرماه به مدت ۱۶ روز اعتصاب خواهند کرد. آنها در اعتراض به وضعیت پایین بودن حقوق و جریمه‌های مربوط به کارکنان دست به اعتصاب زده‌اند و بهبود شرایط خود هستند.

در چنین شرایطی کمیته پروازهای غیرنظامی بریتانیا برای جلوگیری از بحران در حمل و نقل به دولت توصیه کرد تا مجوز اســتفاده شرکت هواپیمایی بریتانیا از هواپیماهای قطری را صادر کند.
هواپیمایی قطر شریک تجاری مورد اعتماد شرکت هواپیمایی بریتانیاســت.

نماد شرکت هواپیمایی قطر

714880 870 اعتصاب 16 روزه کارکنان پروازی بریتیش ایرویز به دلیل حقوق پایین/ انگلیس 9 هواپیمای قطر را اجاره کرد

شرکت هواپیمایی بریتانیا نهمین شرکت بزرگ هواپیمایی جهان بر اساس تعداد مقصد اســت و روزانه به ۱۶۹ مقصد در سراسر جهان پرواز مستقیم دارد.

البته هواپیمایی قطر در رده‌بندی‌های معمول در مرتبه برتری نسبت به هواپیمایی بریتانیا قرار دارد. هواپیمایی قطر بر اساس سایت worldairlineawards که رده بندی‌ شرکت‌های هواپیمایی در جهان را ســالانه اعلام می‌کند تا ســال ۲۰۱۵ در مرتبه نخست قرار داشت و در ســال ۲۰۱۶ در مرتبه دوم جهانی قرار گرفـــــت.

این شرکت با ۱۷۳ فروند هواپیمای مسافربری و با داشتن بیش از ۳۰ هزار نفر کادر پروازی به ۱۳۳ مقصد در همه قاره‌های جهان پرواز مستقیم دارد.

این اتفاقی همزمان با بحران در روابط قطر با عربستان سعودی روی می دهد. به دنبال قطع رابطه ۴ کشور مصر، عربستان سعودی، امارات و بحرین با قطر و توقف پروازهای شرکت هواپیمایی قطر به این کشور، روزانه ۵۰ پرواز هواپیمایی قطر حذف شد.

714881 417 اعتصاب 16 روزه کارکنان پروازی بریتیش ایرویز به دلیل حقوق پایین/ انگلیس 9 هواپیمای قطر را اجاره کرد

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته اعتصاب ۱۶ روزه کارکنان پروازی بریتیش ایرویز به دلیل حقوق پایین/ انگلیس ۹ هواپیمای قطر را اجاره کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما