ایده‌ی اسرارآمیز شرکت رضوانی برای ساخت اولین شاسی بلند خود با امکانات امنیتی و توانایی‌های آفرود چشمگیر، به‌زودی عملی می‌شود.

شرکت رضوانی، خودروساز آمریکایی و تولیدکننده چند خودروی سوپراسپرت با عملکرد بالا واقع در ارواین کالیفرنیا اســت. محصول اصلی این شرکت رضوانی بیست (Beast) نام دارد. در پی عرضه موفقیتآمیز خودروهای بیست و بیست آلفا، خودروساز آمریکایی عــکــس هـا تیزر اولین شاسیبلند خود را منتشر کرده اســت. این مدل به‌عنوان نسخهای بسیار کاربردی و الهام گرفـــــته‌شده از خودروهای ارتش توصیف شده اســت. از عــکــس هـا منتشرشده اطلاعات زیادی به دست نمیآید؛ ولی واضح اســت که شاسیبلند رضوانی دارای سپر سرسخت، کاپوت برآمدهو ستون سی‌ (C-Pillar) حجیم اســت. از دیگر ویژگیهای این خودرو میتوان به گلگیرهای عضلانی، سقف منحصربه‌فرد و چرخهای بزرگ با تایرهای آفرود یا خارج جادهای اشاره کرد.

3555e06f 6251 4c2c aec4 2e29eb3c41aa اولین خودروی شاسی بلند رضوانی به‌زودی عرضه می‌شود

رضوانی مشخصات دقیقی از این خودرو منتشر نکرده اســت؛ ولی اظهار داشته که این مدل تعدادی از فوقالعادهترین تواناییهای آفرود جهان را دارد. از دیگر ویژگیهای این خودرو میتوان به ساختار شاسی از نوع بدنه روی قاب، سیستم چرخدنده چهار چرخ اســتاندارد و سیستم تعلیق آفرود فوقالعاده اشاره کرد. تخته مقاوم زیر خودرو برای جلوگیری از آسیب دیدن کف آن هنگام برخورد با سطح ناهموار زمین و همچنین فاصله زیادی تا سطح زمین برای این خودرو در نظر گرفـــــته شده اســت. گزینههای متنوعی مثل پنلهای بدنه و مخزن گاز کِولار (فیبری مصنوعی و مستحکم که به‌عنوان تقویتکننده در ساخت تایر، سایر محصولات لاســتیکی و پوشیدنیهای محافظ مثل جلیقه ضدگلوله و کلاه ایمنی اســتفاده میشود) و همین‌طور شیشه ضدگلوله در این خودرو وجود دارد. شرکت رضوانی از این امکانات به‌عنوان سپری در برابر حملات احتمالی اســتفاده کرده اســت.

84e3da61 1ad6 4243 8e96 623c1b3898fa اولین خودروی شاسی بلند رضوانی به‌زودی عرضه می‌شود

در زیر کاپوت دو موتور متفاوت در دسترس خواهد بود که مشخصات دقیق آنها فعلا مخفی اســت؛ ولی به گفته کمپانی، در دور کم موتور گشتاور زیادی تولید میکنند.

فریس رضوانی، مدیرعامل این شرکت طی بیانیهای اعلام کرد:

از همان ابتدای کار ما می‌دانستیم که برای تحقق چشماندازمان درباره خودروهای سوپراسپرت به یک آف‌رودر سرسخت و خشن نیاز داریم؛ این همان خودرو اســت و حتی چیزی بیشتر از آن.

این شرکت هماکنون سپردههای قابل بازگشت به ارزش ۱۰۰۰ دلار را قبول میکند و برای تحویل این خودرو در اواخر امســال برنامه‌ریزی کرده اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اولین خودروی شاسی بلند رضوانی به‌زودی عرضه می‌شود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما