325554 755 برخی مسئولان منتظرند کسی چیزی بگوید تا پاسخ دهند

فرارو- حجت‌الاسلام کاظم صدیقی گفت: امروز من متأسفم که برخی مسئولان ما فقط منتظرند کسی چیزی بگوید، تحمل ندارند و زود باید پاسخ او را بدهند و اقدام کنند یا او را اخراج کنند یا او را حذف کنند. 

به نقل فرارو، حجت‌الاسلام کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران با بیان اینکه با حضور سازمان بازرسی کل‌کشور نباید تخلفی در هیچ وزارتخانه‌ای واقع شود، گفت: برخی مسئولان فقط منتظرند کسی چیزی بگوید، تحمل ندارند و زود باید پاسخ او را بدهند و اقدام کنند.

اهم سخنان خطیب جمعه تهران را در زیر می خوانید:

  • امروز من متأسفم که برخی مسئولان ما فقط منتظرند کسی چیزی بگوید، تحمل ندارند و زود باید پاسخ او را بدهند و اقدام کنند یا او را اخراج کنند یا او را حذف کنند، شهید بهشتی همه مخالفانش را تحمل می‌کرد و در برابر آن همه تهمت و جوّ سنگینی که علیه او به وجود آورده بودند، برای دفاع از حودش لب باز نمی‌کرد، جمله‌ای در دفاع از خودش بیان نکرد و این عظمت شهید بهشتی بود، آن شهید در برابر جوسازی‌های بنی‌صدر و ملی‌گراها و گروه‌های مخالف دین علیه ایشان که خار چشم دشمنان بود، جمله‌ای در دفاع از خودش بیان نکرد، آیا امروز چنین کسی مثل بهشتی سراغ داریم؟ نمی‌دانید چه از ما گرفـــــتند.
  • هیچ‌جا ادعای دانشمندی و اندیشمندی از دکتر بهشتی نمی‌بینید. ایشان می‌گفت فلسفه را خوانده بودم اما وقتی با مرحوم علامه طباطبایی روبرو شدم، فهمیدم که چیزی نمی‌دانم. آیت‌الله بهشتی با فلسفه غرب و فلسفه هگل آشنایی داشت. آیت‌الله بهشتی به جناب جناب قرائتی گفته بود من هزینه زندگی شما را تامین می‌کنم اما شما به هیچ اداره‌ای نرفـــــته و این تخته سیاه را‌‌ رها نکنید. جناب جناب بهشتی نخبه‌گزینی می‌کرد و برای این افراد کلاس می‌گذاشت و حتی بعضاً می‌گفت شما دروس حوزوی بخوانید، اما معمم نشوید. ممکن اســت دنیا علیه این لباس قیام کند و این لباس را در چشم دنیا ناراســت جلوه دهد.
  • دستگاه قضایی همه جا بر اساس اختیاراتی که قانون اساسی داده، دستش باز اســت، نظارت بر اجرای قانون با داشتن ۲ بازوی حیاتی بازرسی کل کشور در تمام وزارتخانه‌ها چتر نظارتی‌اش باید باز باشد و پیشگیری کند، نه اینکه بعد از وقوع تخلفات چند میلیونی تازه شروع به رسیدگی کنند، باید با حضور سازمان بازرسی کل‌کشور خلافی در هیچ وزارتخانه‌ای واقع نشود و تخلفاتی که در ارگان‌های دولتی واقع می‌شود، دیوان عدالت می‌تواند مصوبات آنان را ابطال کند، اجحافی که به کارمندان دولت از طریق دولت می‌شود، دیوان عدالت اداری جایگاه خاض خودش را دارد و می‌تواند رسیدگی کند.
  • توقع از آیت‌الله آملی‌لاریجانی رئیس محترم قوه قضائیه این اســت که این قوه تقویت شود و جایگاه واقعی خود را باز کند و نسبت به اموری هم که حضرت جناب آقا تذکر دادند، توجه ویژه داشته باشند، به خصوص در مسئله بورسیه‌ها که ســال‌ها گذشت و تعدادی از این افراد مظلوم بودند و مکرر پیش ما هم آمدند، همه جا هم فریادشان را بلند کردند، ولی تاکنون اقدام مؤثری در این زمینه انجام نشد،‌ امیدواریم قضات ما بدانند در لبه آتش هستند. آنجا جای جهت‌گیری و پارتی‌بازی و ملاحظه این و آن نیست و هم از نظر اشراف به قانون و هم رعایت اخلاق بدانند خدا بشر را تکریم کرده اســت، انسان‌ها ارزش دارند، پُشت درب اتاق‌هایتان تحقیر نشوند.
  • ما از داخل کشور عربستان خبر نداریم، ما خبر نداریم در داخل کشور عربستان در شهرهای شیعه‌نشین با حمایت آمریکا چه می‌گذرد و چه جنایاتی در آنجا انجام می‌شود؟ 
  • در آذربایجان می‌بینیم که مردم اجازه گرامیداشت مراسم‌های مذهبی را ندارند، در هیچ کشوری سراغ نداریم که مثل همین آذربایجان، مردم در مراسم مذهبی آزاد نباشند، در کشورهای کُفر هم این کار را نمی‌کنند که در این کشورها صورت می‌گیرد، در این شرایط مجامع حقوق بشری خفه خون گرفـــــتند و هیچ کسی صدایش بلند نمی‌شود و هیچ کسی کاری نمی‌کند.
  • پیگیری بین‌المللی جنایت‌های بشری یکی از وظایف دستگاه قضایی اســت، یکی از مطالباتی که مقام معظم رهبری داشتند و البته متوجه معاونت فرهنگی و حقوق بشر قوه قضائیه اســت که باید از انصاف هم نگذشت که قدم‌های خوبی برداشته شده، ولی تا حد مطلوب فاصله داریم، پیگیری حقوقی و قضایی مسائل بین‌المللی از جمله حمایت از مظلومین اســت؛ آیت‌الله زکزاکی به چه جرمی زندان اســت؟ علمای آذربایجان به چه جُرمی در زندان هستند؟ باید این مسائل در چارچوب حقوقی پیگیری شود.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته برخی مسئولان منتظرند کسی چیزی بگوید تا پاسخ دهند اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما