ahmadi1 e1494763926204 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

بیوگرافی و زندگینامه اش

مهران احمدی بازیگر سینما و تلویزیون متولد ســال ۱۳۵۲ در تهران می باشد و ۴۴ ســال سن دارد.

تحصیلات : وی دارای مدرک لیسانس بازیگری تاتر از دانشگاه آزاد می باشد. 

او فعالیت هنری و بازیگری خود را از ســال ۱۳۷۳ با حضور در صحنه تاتر آغاز نمود.

وی فعالیت سینمایی خود را از ســال ۱۳۸۵ با بازی در فیلم آدم ساخته عبدالرضا کاهانی آغاز کرد. 

وی با بازی در ۲ مجموعه پایتخت و آوای باران توانست به خوبی دیده شود.

ازدواج و همسر

مهران احمدی ازدواج کرده اســت و حاصل این ازدواج یک دختر به اسم باران می باشد.

mehran بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

تصــویر مهران احمدی و دخترش

گفت و گو با مهران احمدی 

به هوای پول بازیگر نشدم

برای بازیگری پول می گیریم و باید برای نقشی که بازی می کنم زحمت بکشم. درسش را خوانده ام و حدود ۲۳-۲۲ ســال اســت که در این رشته کار می کنم. من در این کار کاسب نیستم و برای سینما و بازیگری حبیبی ندوختم. هر چند ممکن اســت روزی بازیگری حبیب من را از پول لبریز کند اما برای آن نقشه از پیش تعیین شده ای نریختم اما از اینکه در ایـــران بازیگرانی که نقش های خاص و متفاوت بازی کنند، از انگشت های یک دست هم کمتر هستند،

متاسفم. همه هم اتفاقا ادعا دارند که متفاوت هستند ولی واقعا اینطور نیست. فقط اسم و فامیل شغل آنها در نقش ها عوض می شود. خودشان را مدام در نقش های متعدد تکرار می کنند؛ اسم این بازیگری نیست، پرروگری اســت!

هر کسی که بتواند حرف بزند، بخندد و گریه کند که اسمش بازیگر نیست. بازیگر کسی اســت که توانایی ایفای چند نقش متفاوت قابل باور و قانع کننده را داشته باشد. من هم برای هر نقش برنامه دارم. می روم کاراکتر واقعی آن آدم را در اطرافم پیدا می کنم تا فیزیک و روان او را درک کنم. این کار من را به درون آن شخصیت رهبری می کند. بازیگری که من سعی می کنم انجام بدهم، بازیگریِ ناخودآگاهی اســت و اصلا مهندسی وار نیست.

ahmadi3 e1494764006888 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

شما از آن دست بازیگرانی هستید که همه ژانرهای ملودرام، تراژیک و کمدی را بازی کرده اید. چون نقش های کمدی یک چیزی بین شخصیت و تیپ هستند، آیا ساده تر و راحت تر از نقش های دیگر ژانرها بازی می شوند؟

برتصــویر، بازی در کمدی سخت ترین کار دنیاســت. این را من نمی گویم، همه کسانی که بازیگری را حرفه ای دنبال می کندد، می دانند نقش آفرینی در آثار کمدی خیلی سخت اســت. چون چیزهایی اضافه بر اســتعداد و تمرین و …. می خواهد. اول از همه و حیاتی ترین بخش این اســت که باید خلاقیت این که بتوانی بازیگر کمدی بشوی را داشته باشی. کمدی مولفه هایی اضافه ای بر بازی در دیگر ژانرها و گونه ها دارد. البته من تاکید کنم در این زمینه داعیه ای ندارم.

با توجه به موفقیت بازی های کمدی شما در تلویزیون و تئاتر، آیا این گونه نقش ها به شخصیت خودتان هم نزدیک تر اســت؟

نه فکر نمی کنم. در واقع من فکر می کنم نقش های احساسی و هیجانی به من نزدیک تر هستند. اما از این که مردم به بازی من بخندند، بی شک لذبت می برم. دوست دارم با بازی ام باعث خنده مخاطبانم بشوم؛ البته خنده ای که تو سطح باقی نماند.

خب این تعریف «سطح» و تعیین حد و مرزش کمی سخت اســت. برای مثال توقع و انتظار ما از سطح کمدی در سریال «پایتخت» در مقایسه با نمایش «دن کامیلو» خیلی تفاوت دارد. در تلویزیون خنداندن مردم اگر با کمی چاشنی انتقاد از مسائل روز جامعه همراه باشد، شاید توقع مخاطب را برآورده سازد. اما در تئاتر ما نیازمند آن هستیم تا به جهان بینی، ایدئولوژی و روابط پیچیده انسانی بخندیم. در این باره توضیح می دهید؟

تلویزیون مخاطب قراگیر تر و وسیع تری دارد؛ اســتاد دانشگاه آن را می بیند، آدم بی سواد پایش می نشیند، در یک روستای دورافتاده بیننده دارد و یک ساکن شمال شهر تهران هم تماشاگر آن اســت. برای همین سطح کمدی آن باید به گونه ای باشد که همه بفهمند و لذت ببرند.

در مقابل آن کسی که می آید تئاتر، بی شک سطح انتظارات فرهنگی و هنری اش بالاتر اســت. جایگاه تئاتر آن قدر بالاســت، که در ارزیابی سطح فرهنگی هر جامعه، تعداد ســالن ها و تماشاگران هنر نمایش، یک شاخص بسیار حیاتی به شمار می آید. با این توضیح معلوم اســت که در تئاتر باید حرف حیاتی تر، عمیق تر و بهتری بزنیم تا بتوانیم مخاطب را راضی کنیم.

ahmadi e1494763974983 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

شما در سه رسانه هنری متفاوت سینما، تلویزیون و تئاتر بازی کرده اید. آیا بین مخاطبان این ها تفاوتی قائل هستید؟

من مخاطبانی را که کارها را بدون غرض و مرض دنبال می کنند و جدی تر آن ها را می بینند، بیتشر دوست دارم. در واقع نه به مخاطب سطحی و نه به مخاطب طریقهنفکر مآب و متفرعن که از بالا به من نگاه می کند، علاقه ای ندارم. من به مخاطب چدی سینما، تلویزیون و تئاتر فکر می کنم که لازم نیست متخصص هنر هم باشند. البته سطح مخاطبان جدی تئاتر، سینما و تلویزیون با هم تفاوت دارد که طبیعی اســت. اما می شود برای هر عرصه مخاطبان جدی را مشخص کرد.

وقتی به شما برای کار در تلویزیون، سینما یا تئاتر پیشنهاد کار می شود، آیا شیوه برخورد شما متفاوت اســت؟

شیوه کشف شخصیت در هر سه رسانه و قالب تقریباً یکی اســت، تنها شیوه ارائه و اچرای آن خیلی فرق می کند. اجرای تئاتر با سینما و تلویزیون خیلی فرق می کند. تا کسی بازی روی صحنه را تجربه نکرده باشد، این را درک نمی کند.

منظورم در برخورد شما با متن پیشنهادی و پذیرش کار اســت؟

متن اولویت اول من اســت؛ در تئاتر، سینما و تلویزیون فرقی نمی کند. من اول باید متن را دوست داشته باشم، حرفش را بپذیرم و ببینم با چیزهایی که تو دنیا فکر می کنم و دغدغه من اســت، مطابقت دارد یا نه. در مرحله بعد باید ارزیابی کنم آن متن از لحاظ ساختار دراماتیک قابلیت تبدیل شدن به یک کار اســتاندارد را دارد یا نه. در سومین مرحله، به خود نقش فکر می کنم، این که توانمندی من در حد این نقش هست و آیا با آن چیز جدیدی برای ارائه دارم.

ahmadi5 e1494764036244 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

به شانس اعتقاد دارید؟

– شانس زاییده توانمندی هر انسانی اســت. تا اینجا هم که آمده ام، از روی شانس بوده اســت. آدم خیلی پوست کلفتی هستم چون ســال ها پیش به دلیل همین دیده نشدن ها باید حذف می شدم.

بازی در سریال ها بر محبوبیت شما تاثیر گذاشته اســت؟

– قطعا اگر در میان مردم محبوبیتی دارم، سریال ها کمک کرده اســت. با وجود این که من کلا شش سریال بازی کرده ام اما مردم کوچه و بازار هنوز من را شکیب یا بهبود صدا می زنند. چند روز پیش در ماشین پشت چراغ قرمز بودم که گل فطریقهی اصرار کرد شیشه را پایین بکشم. گفتم گل نمی خواهم، گفت فقط می خواهم با تو تصــویر بگیرم و بعد هم گلی را به من هدیه داد و رفـــــت. این اســتقبال ها از مردم آن قدر به من می چسبد که به ده ها جایزه از جشنواره ها می ارزد.

پس چرا بازی های بیشتری از شما در تلویزیون نمی بینیم؟

– متاسفانه این روزها سریال خوب در تلویزیون ما کمتر ساخته می شود و شاهد جرقه هایی هر چند ســال یک بار هستیم. گذشته دوره ای که دو، سه سریال خوب در طول یک ســال از تلویزیون پخش می شد.

 dorehami mehran 600x258 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

مهران احمدی در برنامه دورهمی

ahmadi4 e1494764072906 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

فیلم های سینمایی مهران احمدی 

۱ –  کارگر ساده نیازمندیم (۱۳۹۵) 
۲ –  من دیوانه نیستم (۱۳۹۵) 
۳ –  ماحی (۱۳۹۴) 
۴ –  نفس (۱۳۹۴) 

۵ –  تگرگ و آفتاب (۱۳۹۳) 
۶ –  تتل و راز صندوقچه (۱۳۹۲) 
۷ –  تمشک (۱۳۹۲) 
۸ –  سیزده (۱۳۹۲) 
۹ –  شیار ۱۴۳ (۱۳۹۲) 
۱۰ –  آینه شمعدون (۱۳۹۱) 

۱۱ –  روز طریقهن (۱۳۹۱) 
۱۲ –  بغض (۱۳۹۰) 
۱۳ –  یک خانواده محترم (۱۳۹۰) 
۱۴ –  یکی برای همه (۱۳۹۰) 
۱۵ –  آلزایمر (۱۳۸۹) 
۱۶ –  اسب حیوان نجیبی اســت (۱۳۸۹) 
۱۷ –  خواب اســت پروانه (۱۳۸۹) 
۱۸ –  سیزده ۵۹ (۱۳۸۹) 

۱۹ –  صدای پای من (۱۳۸۹) 
۲۰ –  خوابهای دنباله دار (۱۳۸۸) 
۲۱ –  هیچ (۱۳۸۸) 
۲۲ –  آن جا (۱۳۸۷) 
۲۳ –  بیست (۱۳۸۷) 
۲۴ –  آدم (۱۳۸۵) 

ahmadi2 e1494764106107 بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها

سریالهای مهران احمدی 

۱۳۹۲-۱۳۹۳    پایتخت ۳
پخش در نوروز ۱۳۹۳
۱۳۹۲    آوای باران  

۱۳۹۲    یادآوری    
۱۳۹۱    پایتخت ۲  
۱۳۹۰    تا ثریا    

۱۳۷۹    روزهای مه آلود  
۱۳۷۸    تنها در تاریکی 
۱۳۷۵    جدال با سرنوشت  
۱۳۷۳    تله تئاتر «انگشتری ژنرال ماسیاس»  
۱۳۹۳    ابله 

بیوگرافی مهران احمدی و همسرش

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته بیوگرافی مهران احمدی و همسرش و دخترش +گفتگو و تصــویرها اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما