716489 650 تولید واکسن آنفلوآنزای‌ ایـــرانی از مهر ماه

معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی فناوری گفت: واکسن آنفلوآنزای‌ ساخت داخل تأییدیه‌ آزمایشی خود را اخذ کرده اســت و در آینده‌ای نزدیک تأییدیه‌ تجاری نیز دریافت می کند.

محمود شیخ‌ زین‌الدین معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی فناوری در گفت‌ و گو با باشگاه خبرنگاران؛  اظهار کرد: تولید واکسن آنفلوآنزا برای اولین بار در ایـــران به وسیله شرکت دانش‌ بنیان انجام شده که در مراحل آخر تست قرار دارد.

وی بیان کرد: واکسن آنفلوآنزای‌ ساخت داخل تأییدیه‌ آزمایشی خود را از وزارت بهداشت، سازمان غذا و دارو و همچنین سازمان جهانی بهداشت اخذ کرده اســت و در آینده‌ای نزدیک تأییدیه‌ تجاری نیز دریافت می کند.

شیخ‌ زین‌الدین تأکید کرد: این شرکت دانش‌بنیان واکسن آنفلوآنزا را در محیط آزمایشگاهی تولید و تأییدیه آن را از سازمان‌های مختلف از جمله سازمان بهداشت جهانی کسب کرده اســت.

 معاون نوآوری و تجاری‌سازی معاونت علمی فناوری اظهار کرد: تمام تکنولوژی‌ ساخت این واکسن  بومی بوده و تجهیزات آن به وسیله یک شرکت دانش‌بنیان نصب شده اســت، این واکسن دارای تأییدیه‌ GMP از سازمان بهداشت جهانی اســت.

شیخ زین‌الدین گفت: این واکسن در مهر ماه امســال و یا در بهمن ماه به تولید انبوه می رسد و در  مراحل آخر اخذ تأییدیه‌های تجاری اســت.

وی ادامه داد: ممنوع نشدن واردات داروهای «های تکت»‌ باعث ارتقای کیفیت و رقابت در بین شرکت‌های دانش‌بنیان داخلی شده و این امر ظرفیت تولید‌کنندگان کشورمان را در حوزه واکسن و یا دارو افزایش می دهد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته تولید واکسن آنفلوآنزای‌ ایـــرانی از مهر ماه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما