• تاریخ : ۱۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

تبلیغ بالای محتوا

خانوم جوان همان حرف را تکرار می‌‌کـــرد تا اینکه حدود یک ماه بعد، روزی از دیدن لباس‌‌های تمیز روی بند رخت تعجب کـــرد و به همسرش بیان کـــرد…

دهستان زیبای قضاوت

قضاوت

خانوم وآقاجوانی به محله جدیدی اسبا‌ب‌کشی کـــردند.روزبعدضمن صرف صبحانه، خانوم متوجه انجام گرفت که همسایه‌اش درحال  آویزان کـــردن رخت‌‌های  شسته هست و بیان کـــرد: لباس‌‌ها تعدادان تمیز نیست. انگار نمی‌داند چطور لباس بشوید.
شاید باید پودر لباس‌شویی بهتری بخرد.همسرش نگاهی کـــرد اما چیزی نگفت. هربار که خانوم همسایه لباس‌‌های شسته‌اش را برای خشک  انجام گرفتن آویزان می‌‌کـــرد،

خانوم جوان همان حرف را تکرار می‌‌کـــرد تا اینکه حدود یک ماه بعد، روزی از دیدن لباس‌‌های تمیز روی بندرخت تعجب کـــردوبه همسرش بیان کـــرد: “یاد گرفته چطور لباس بشوید. مانده‌ام که چه کسی درست لباس شستن را یادش داده..”

آقا پاسخ داد: من امروز صبح زود بیدار انجام گرفتم و پنجره‌هایمان را تمیز کـــردم!

خانومدگی هم همینطور هست.تایمی که رفتار دیگران رامشاهده می‌‌کنیم، آن‌چه می‌‌بینیم به درجه شفافیت پنجره‌ای که از آن مشغول نگاه ‌کـــردن هستیم بستگی دارد. قبل از هرگونه انتقادی،بد نیست توجه کنیم به اینکه خوددر آن لحظه چه ذهنیتی داریم و از خودمان بپرسیم آیا آمادگی آن را داریم که به‌ جای قضاوت کـــردن فردی که می‌‌بینیم، در پی دیدن جنبه‌‌های مثبت او باشیم.

دهستانک

اخبارمرتبط :

دهستان رضا کوچولو : بازگشت نیکوی به انسان

خانوم باهوش در آرزوی زیبایی و ثروت!!

دهستان کوتاه: همسر آیندتون چطوریه؟

در قدیم آدم قدر یک لحظه شنیدن صدای معشوقش را می‌‌دانست!

دهستان عاشقانه و غم انگیز قرار!

مطلب بالا در دسته‌بندی دهستان کوتاه و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ June 2016 | 12:30 am منتشر انجام گرفته و گروه اینترنتی خـبـریـنـه آن را باخانومشر کـــرده هست.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما