گروه خودروسازی رنو-نیسان به‌ احتمال فراوان، تا پایان ســال جاری میلادی جایگاه نخست پرفطریقه‌ترین کمپانی خودروساز جهان را از آن خود خواهد کرد. 

بر اساس آخرین گزارش مؤسسه‌ی تحلیل بازار خودروی جاتو، کمپانی فولکس‌واگن با فطریقه ۳.۳۲ میلیون دستگاه خودرو در ۴ ماه اول ســال ۲۰۱۷ به‌عنوان پرفطریقه‌ترین خودروساز جهان به‌حساب می‌آید. کمپانی‌های تویوتا و رنو-نیسان به ترتیب با فطریقه ۳.۰۶ و ۳.۰۲ میلیون دستگاه خودرو، پس از فولکس‌واگن در جایگاه‌های دوم و سوم قرار دارند. درحالی‌که آمار اعلام‌شده به نظر منطقی اســت و شرایط بازار نیز بر این اعداد و ارقام صحه می‌گذارد، به اعتقاد کارلس گوسن، مدیرعامل گروه خودروسازی رنو-نیسان، ممکن اســت این شرکت تا پایان ســال جاری میلادی جایگاه اول پرفطریقه‌ترین خودروساز را از آن خود کند.

کارلس گوسن که چند روز پیش، در اجلاس ســالانه سرمایه‌گذاران کمپانی رنو- نیسان سخنرانی می‌کرد، دراین‌باره گفت:

از آغاز ســال میلادی، ما همواره در بین ۳ شرکت پرفطریقه خودروساز جهان بوده‌ایم و انتظار داریم تا اواسط ســال جاری با کنار زدن فولکس‌واگن، به جایگاه نخست دست‌ یابیم.

کارشناسان بازاریابی از جمله فیلیپ مونز از مؤسسه‌ی جاتو، معتقد هستند که کمپانی رنو-نیسان طی ماه‌های پیش رو با افزایش میزان فطریقه ســالانه خود، رقابتی تنگاتنگ و نفس‌گیر با دیگر رقبا خواهد داشت. هرچند این عامل دلیلی بر صعود در جدول پرفطریقه‌ترین خودروسازان در ســال جاری میلادی نخواهد بود.

1fdca432 f88b 4075 afbc 0dcf3d8c948f رنو نیسان، در تلاش برای تبدیل شدن به پرفطریقه ترین خودروساز جهان

اینفینیتی QX50

از ژانویه تا آوریل امســال، کمپانی رنو-نیسان که اخیرا بخش زیادی از سهام شرکت میتسوبیشی را تصاحب کرده اســت، رشد ۸ نسبتی در تعداد خودروهای تحویلی به مشتریان داشته اســت. این در حالی اســت که در مدت مشابه، تویوتا ۶ نسبت رشد داشته و فولکس‌واگن ۱ نسبت کاهش در این حوزه تجربه کرده اســت. در این میان، خانواده‌ی اینفینیتی با رشد ۲۴ نسبتی در میزان فطریقه، موفق‌ترین برند گروه خودروسازی رنو-نیسان اســت و محصولات برند رنو با ۱۰ نسبت رشد، در جایگاه دوم بالاترین رشد فطریقه قرار دارند. همچنین خودروهای با برند نیسان و داچیا ۷ نسبت، لادا ۸ نسبت و میتسوبیشی ۵ نسبت افزایش فطریقه تجربه کرده‌اند.

b8bc3c7c 8dd4 4340 b08d 8f4328ef08e6 رنو نیسان، در تلاش برای تبدیل شدن به پرفطریقه ترین خودروساز جهان

نیسان X-Trail

به‌جرئت می‌توان گفت این رشد فطریقه در تمامی محصولات گروه خودروسازی رنو-نیسان مدیون بخش خودروهای شاسی‌بلند این شرکت اســت. این غول خودروسازی، با در اختیار داشتن سهم ۱۲ نسبتی از فطریقه خودروهای شاسی‌بلند دنیا، پیشتاز این کلاس خودرویی اســت. همچنین با تولید نیسان X-Trail، لقب پرفطریقه‌ترین شاسی‌بلند جهان در اختیار این برند اســت. داچیا داســتر و رنو کوئید نیز از دیگر محصولات پرفطریقه این گروه خودروسازی به شمار می‌آیند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته رنو نیسان، در تلاش برای تبدیل شدن به پرفطریقه ترین خودروساز جهان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما