به نظر می‌رسد سازندگان تراشه‌های حافظه جنگی تمام‌عیار با یکدیگر راه انداخته‌اند و سامسونگ با افزایش تولید تراشه‌های V-NAND خود، نمی‌خواهد در این جنگ بازنده باشد.

سامسونگ که یکی از رهبران جهانی تکنولوژی تراشه‌های حافظه در سراسر دنیا اســت، امروز اعلام کرد که تولید تراشه‌های حافظه ۶۴ لایه V-NAND با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت را برای اســتفاده در سرور، موبایل‌ و پی‌سی‌ آغاز کرده اســت. سامسونگ برای اینکه بتواند مزیت رقابتی خود را حفظ کند، قصد دارد تولید این حافظه‌ها را تا پایان ســال به‌گونه‌ای افزایش دهد که ۵۰ نسبت از حافظه‌های NAND تولیدی این شرکت، تراشه ۶۴ لایه V-NAND باشد.

کای هیون کیونگ، مدیر ارشد بخش حافظه سامسونگ، می‌گوید:

در ادامه تعهد ما به تکنولوژی خلاقانه، ما مرزهای تولید V-NAND را جابه‌جا می‌کنیم و صنعت را به عصر V-NAND ترابایتی نزدیک می‌کنیم. ما به توسعه نسل بعدی V-NAND ادامه می‌دهیم.

7cb64ba7 181a 43f0 a453 08cf4c6c80ab سامسونگ تولید تراشه‌های V NAND سریع ۶۴ لایه را افزایش می‌دهد

تراشه‌های حافظه ۶۴ لایه V-NAND با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت سامسونگ، نرخ انتقال داده یک گیگابیت بر ثانیه دارند که در حال حاضر بیشترین نرخ انتقال داده در بین حافظه‌های NAND اســت. با توجه به عرضه فراوان حافظه‌های V-NAND، سامسونگ انتظار دارد صنعت به‌جای تمرکز بر افزایش تولید، بر عملکرد و اتکاپذیری تمرکز کند.

تراشه‌های ۶۴ لایه V-NAND با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت، ۳۰ نسبت بازدهی بهتری نسبت به تراشه‌های ۴۸ لایه V-NAND با ظرفیت ۲۵۶ گیگابایت دارند. بعلاوه، تراشه‌های ۶۴ لایه V-NAND تنها به ۲.۵ ولت انرژی نیاز دارند که در مقایسه با ۳.۳ ولت تراشه‌های ۴۸ لایه V-NAND، شاهد بهبود مصرف انرژی ۳۰ نسبتی هستیم. در کل می‌توان گفت تراشه‌های جدید V-NAND حدود ۲۰ نسبت اتکاپذیری بهتری نسبت به نسل قبل دارند.

b095c5ff 599f 4829 8fb5 fa46cd6860ff سامسونگ تولید تراشه‌های V NAND سریع ۶۴ لایه را افزایش می‌دهد

سامسونگ حدود ۱۵ ســال سابقه تحقیق در زمینه ساختارهای سه‌بعدی V-NAND دارد و تا به حال موفق شده اســت ۵۰۰ پتنت در این زمینه به ثبت برساند. سامسونگ توانسته اســت به تکنولوژی بنیادین تولید V-NAND ترابایتی با بیش از ۹۰ لایه دست یابد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته سامسونگ تولید تراشه‌های V-NAND سریع ۶۴ لایه را افزایش می‌دهد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما