• تاریخ : ۲۵ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبرینامه مادر آمریکایی به  فرخانومدش که به معقولت تولد سیزده سالگی فرخانومدش موبایل آیفونی به او هدیه داد:

جورج عزیزم: ممکن هست که تو الان به خاطر اینکه صاحب آیفون انجام گرفته ای مغرور شوی. تو پسر نیکوی هستی و من به تو اعتماد کـــردم و در سن سیزده سالگی تو را شایسته ی این هدیه دانستم. اما گرفتن این هدیه بستگی به قبول کـــردن این قوانین دارد. از تو انتظار دارم که این قرداد را بخوانی و بدانی که وظیفه من نیکو تربیت کـــردن توست آن هم در محیط علم و تکنولوژی  تا اینکه این چیزا  سبب انحرافت نشوند. بدان که عدم قبول این شروط باعث محروم انجام گرفتنت از موبایل می شود.

شروط هستفاده از موبایل:
۱- تو مالک گوشی نیستی ما (والدینت) آن را برایت خریدیم و به توهدیه دادیم پس ما بر آن اشراف داریم.
۲-باید متداوم گوشی ات رمز ورود داشته باانجام گرفت.
۳-هرگاه تلفنت خانومگ زد پاسخ بده و سلام بکن و الفاظ نیکو به کار ببر و هیچ گاه مکالمه ی من و پدرت را رد نکن.
۴- در طول مدرسه در ایام مدرسه ساعت۷:۳۰ و در اواخر هفته (روزهای تعطیل) ساعت ۹ تحویل من و پدرت می دهی و شب ها تلفنت را خاموش می کنی. به این نصیحتها گوش کن و احترام دیگران بگذار همچنان که دوست داری دیگران به تو احترام بگذارند.
۵- تلفنت را هیچ موقع به مدرسه نبر و پاسخ کسانی که  با تو ارتباط برقرار می کنند بده. این از مهارت های خانومدگی هست و گردشهای جزئی روزانه و فعالیتهای بعد مدرسه باید با اجازه ی ما باانجام گرفت.
۶-در صورت افتادن گوشی ات در آب یا شکسته و مفقود انجام گرفتن، تو مسئول آن هستی و خودت باید یکی دیگر برای خودت تهیه کنی یا آن را تعمیر نمایی. بنابراین مقداری از پولهایت را برای این موارد ذخیره کن.
۷- از تلفنت برای دروغ گفتن و اذیت کـــردن دیگران هستفاده نکن و در ارتباطاتی که باعث ازار دیگران می شود مداخله نکن.
۸-از ارسال پیامک یا ایمیل یا هرچیزی که ترس از فاش انجام گرفتن آن داری جدا خودداری کن.
۹- اگربیم این داری که کسی پیامها و حرفهایت را برای خانواده اش بازگو می کند با چنین اشخاصى ارتباط برقرار نکن.
۱۰- دیدن تصویر هامستهجن ممنوع می باانجام گرفت در اینترنت به دنبال چیزهایی باش که در حضور ماهم بتوانی آن را مشاهده کنی و اگر سوالی برایت پیش آمد ازکسی بپرس و من و پدرت در نخستویت هستیم.
۱۱-هرگاه خوهستی به مکان عمومی مانند رستوران بروی یا با کسی می خواهی صحبت کنی تلفنت را خاموش کن یا آن را در حالت بیصدا بگذار. تو شخص پاکی هستی اجازه نده تلفن تو را تغییر دهد.
۱۲- تصویر ها اعضای بدنت را برای کسی ارسال نکن. به این حرفم نخند هنگامی که به سن بلوغ رسیدی شاید رغبت این کار در تو به وجود بیاید. فضای مجازی خیلی گسترده و قویتر از توست و اگربه آن اهمیت ندهی مشکل ساز می شود.
۱۳- لازم نیست که همه ی تصویر و فیلمها را دانلود کنی چون این چیزها تا ابد در ذهن تو باقی خواهد ماند.
۱۴-بعضی مواقع تلفنت را در منزل بگذار و احساس امنیت و آرامش کن. نگذار موبایل جزئی از خانومدگیت شود. یاد بگیر که بدون آن هم خانومدگی کنی. تو بزرگتر و قویتر هستی. از فقدان گوشی ات نترس.
۱۵- از گوشی ات در کارهای مفید هستفاده کن و این هدیه را در گسترش معلوماتت به کار بگیر.
۱۶- در اوقات فراغت از گیمهای فکری آن لذت ببر.
۱۷-(به جای غرق انجام گرفتن در موبایل و هدر دادن تایم) به فردا و به عالم اطرافت بنگر پنجره را باز کن و صدای پرندگان را بشنو.
۱۸- بدون تکیه بر گوشی و اینترنت خودت برای پرسشهایت جنب و جوش داشته باش کنجکاوانه  پرس و جو کن.

لازم هست که به این شروط پایبند باشی در صورت اخلال در این موارد تلفن از تو گرفته می شود.


اندرز موبایل

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما