تبدیل کردن فالوورهای شبکه‌های اجتماعی به مشتری کار آسانی نیست. برای انجام چنین کاری باید مهارت‌ داشته باشید و مشتری را به خرید کردن ترغیب کنید.

این روزها اســتفاده از شبکه‌های اجتماعی بسیار آسان شده اســت و همه می‌توانند در آن‌ها فعالیت کنند و پست بگذارند. اما تولید کردن محتوای تأثیرگذار کار هر کسی نیست. برای انجام چنین کاری شما ابتدا باید موانع موجود در مسیر را از سر راه بردارید و سپس از طریق مهندسی معکوس، فرآیند تبدیل فالوور به مشتری را انجام دهید. ۴ راهکاری که در ادامه‌ی این مقاله‌ی توما آمده‌اند، در انجام چنین کاری به شما کمک می‌کنند.

14a75db4 c6a4 4eb7 b803 b97ead3eee54 طریقه‌هایی برای تبدیل فالوور شبکه اجتماعی به مشتری

۱- عادت‌های بد را کنار بگذارید

گشت و گذار بیهوده در فیسبوک، توییت کردن برخی از پست‌ها به‌صورت اتفاقی و لایک زدن بدون هدف در اینستاگرام نشان می‌دهد که شما دردسر بهره‌وری دارید. برای اینکه بتوانید در شبکه‌های اجتماعی تأثیرگذار باشید باید بهره‌وری روزانه‌ی خود را افزایش دهید. اول و پایان هر روز ۱۵ دقیقه از وقت خود را به فعالیت‌ کردن در شبکه‌های اجتماعی اختصاص دهید. به سؤال‌های کاربران پاسخ دهید و خودتان را در گفتگوها درگیر کنید. بعد از این کار میزان فطریقه خودتان را بررسی کنید و ببینید محتوایی که گذاشته‌اید نتیجه‌ی مثبت داشته‌ اســت یا خیر؟

برای مدیریت میزان فطریقه باید یک تقویم تهیه کنید. بررسی کردن محتوا و نتیجه‌ی آن‌ کمک می‌کند که فطریقه خودتان را با نظم بیشتری پیگیری کنید. از همه حیاتی‌تر اینکه این کار از راکد ماندن مطالب جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود مخاطبانتان با مطالب شما بیشتر درگیر شوند و درنتیجه نرخ تبدیل فالوورها به مشتری افزایش پیدا کند.

۲- داده‌ها را بررسی کنی

آیا می‌توانید به این سؤال پاسخ دهید که فعالیت در کدام شبکه‌‌ی اجتماعی نرخ فطریقه و مشتری‌های وفادار بیشتری برایتان داشته اســت؟ داده‌ها برای راهنمایی کردن و تولید اطلاعات مفید به وجود می‌آیند. اگر می‌خواهید نرخ تبدیل شدن فالوورها به مشتری را افزایش دهید، باید یاد بگیرید که داده‌های خود را تحلیل کنید. داده‌ها موارد خوب را به عالی تبدیل می‌کنند و حقایق ناخوشایند را برای شما آشکار می‌کنند. شما بدون تحلیل داده‌ها هرگز قادر نخواهید بود تصمیم مناسبی برای کسب‌و‌کار خود بگیرید. گوگل آنالیتیکس و داده‌های فیسبوک و توییتر اطلاعات خوبی در این زمینه به شما می‌دهند. از این اطلاعات اســتفاده کنید و آن‌ها را با اســتراتژی تولید محتوا، نحوه‌ی انجام آن، طول پست‌ها و زمان‌بندی کردن پست‌ها ترکیب کنید.

68cf9a9e d493 48ef 9060 eb30ab5e5e1c طریقه‌هایی برای تبدیل فالوور شبکه اجتماعی به مشتری

۳- مخاطبان خود را تعریف کنید

آیا می‌دانید که مخاطبانِ پست‌های شما را چه افرادی تشکیل می‌دهند؟ اگر نمی‌توانید فطریقه محصولات خود را افزایش دهید، به این دلیل اســت که مخاطبان خود را نمی‌شناسید. برای اینکه ببینید آن‌ها به چه چیزی احتیاج دارند باید کمی تحقیقات انجام دهید. برای این کار از مشتری‌های فعلی خود شروع کنید و از آن‌ها سؤال کنید. به‌عنوان مثال به آن‌ها بگویید: «عــکس کنید شما برای حل دردسر اضافه‌وزن خود تلاش می‌کنید، چه چیزی در این مسیر کار را برای شما سخت می‌کند؟» طراحی سؤال‌هایی از این قبیل نیازمند تفکر و تأمل اســت. وینسنت هندریک، پروفسور فلسفه و منطق دانشگاه کپنهاگ، گفته اســت: «یک سؤال خوب سؤالی نیست که لزوما با بله یا خیر پاسخ داده شود. بهترین سؤال‌ها آن‌هایی هستند که وابسته به شرایط و دارای پاسخ‌های متفاوت باشند.»

در سؤال پرسیدن زمینه‌ی خاصی مشخص کنید و جسور باشید. سعی کنید به مشتری‌ها کمک کنید خودشان را در سناریوی مطرح‌شده از جانب شما تصور کنند و در موقعیت داســتان شما قرار بگیرند. هرچقدر اطلاعات بیشتری در رابطه با دردسرات مشتری‌ها داشته باشید، راحت‌تر می‌توانید برای آن‌ها محتوای مفید تولید کنید. سرمایه‌گذاری‌های شما زمانی جواب می‌دهند که محتوای تولیدی‌تان بتواند بازار مناسب را هدف قرار دهد.

۴- مزیت خاصی نسبت به رقبا داشته باشید

مردم برای خریدن یک محصول یا خدمات، از تجربه‌ی گذشته‌ی خود اســتفاده می‌کنند. اگر شما نتوانید مزایای اســتفاده از محصولات خود را برای آن‌ها توضیح دهید، رقبایتان از شما جلو خواهند زد. از شبکه‌های اجتماعی برای بیان راه‌ حل‌ و ارزش‌هایی که محصولاتتان به مشتری‌ها می‌دهد اســتفاده کنید. به‌عنوان مثال فروختن غذای سگ، گربه یا ماهی، یک فطریقهگاه مرتبط با حیوانات خانگی را از دیگران متمایز نمی‌کند. مردم این چیزها را می‌توانند از همه‌ی مغازه‌ها تأمین کنند. چیزی که آن‌ها واقعا نیاز دارند بدانند، این اســت که فطریقهگاه شما چگونه به افزایش کیفیت زندگی آن‌ها و حیوان خانگی‌شان کمک خواهد کرد.

برای انجام چنین کاری داســتان مشتری‌های قدیمی و فعلی خود را به اشتراک بگذارید. اجازه بدهید مشتری‌های جدیدتان با مزیت محصولات شما نسبت به رقبایتان آشنا و برای امتحان کردن محصولات شما تشویق شوند.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته طریقه‌هایی برای تبدیل فالوور شبکه اجتماعی به مشتری اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما