• تاریخ : ۱۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیز. به همراه کمی تاخیر فرارسیدن ماه مبه همراهرک رمضان, ماه رحمت و برکت را به همه دوستان بزرگوارم تبریک عرض میکنم.
مدتی هست نکته ای ذهنم را درگیر انجامه. نکته ای که سعی میکنم از زوایای مختلف آن را بفهمم ولی فقط از زاویه دید خودم درکش میکنم.
از زبه همراهن خیلی از دوستان هم نوع شنیده ام, یا شنیده اید یا می شنویم که مستقل شو. و وقتی معنی مستقل انجام گرفتن را جویا می شوم در ابتدا می شنویم که: یعنی بتوانی کارهای شخصی, شغلی و خیلی از کارهای دیگر را خودت انجام دهی.
تا اینجا مشکلی نیست و این را قبول دارم. ولی وقتی افزایش به همراه دوستان صحبت می کنیم مسئله کمی فراتر می رود و مستقل انجام گرفتن را به این معنا می دانند که جدا از خانواده, تنها یا به همراه یکی دوتا از همنوعان,خانومدگی را پیش ببرند. یعنی مستقل از خانواده خانومدگی انجامن.
اینجهست که من میلنگم. شاید دوزاری ام کج هست. شاید هم خیلی سنتی هستم و مسائل جدید را نمی فهمم.
حال این سئوالها برایم نقش می بندد:
آیا اگر شخص به همراه خانواده اش خانومدگی کند نمی تواند در انجام کارهای شخصی و مسائل مربوط به خودش مستقل به همراهانجام گرفت؟ مثلا نمی تواند خریدش را انجام دهد؟ بیرون برود؟ گردش کند؟ برای خودش شربتی آماده کند؟ لبه همراهسش را اتو کند؟ حتما به همراهید در خانه ای مجزا خانومدگی کند که اینها را یاد بگیرد؟ حداقل خود و تعداد زیادی از هم نوعان را می شناسم که بدون مستقل انجام گرفتن به معنای تنها خانومدگی انجامن, به هستقلال و خودکفایی قابل قبولی در انجام امورات خانومدگی شان رسیده اند.

از این مسئله بگذریم که اگر بسطش دهم خود مثنوی صد من خواهد انجام گرفت.
در مورد مسئله مستقل انجام گرفتن تعداد نکته دیگر ذهنم را آزار می دهد. اینکه گستره مستقل انجام گرفتن را تا چه حد میدانیم؟ طبق نظریه بعضی دوستان همین که بتوانی بدون کمک دیگران بیرون بروی, رفت و آمد کنی, به همراه کامپیوتر یا گوشی لمسی بتوانی کار کنی بس هست. اینها نیکو هست و درست. ولی آیا فقط همین ها در گستره مستقل انجام گرفتن معنا دارد؟ اینکه یک هم نوع در جهت یابی یا کار به همراه کامپیوتر مشکلی نداشته به همراهانجام گرفت عالی هست. ولی مثلا اگر معده اش درد گرفت و بداند به همراه یک قاشق عسل و هفت عدد سیاه دانه مشکل معمولی معده اش حل می شود این در رهستای مستقل انجام گرفتنش نیست؟ یا دفترچه بیمه اش را بردارد و به دکتر برود و پول ویزیت و دارو بپردازد و برگردد و همه این کارها را تنهایی انجامه به همراهانجام گرفت مستقل انجام گرفتنش افزایش معنا پیدا میکند؟
یا در مثالی دیگر یک همنوع دچار یبوست انجام گرفتید انجام گرفته و در رهستای مستقل انجام گرفتنش, به همراهرها به پزشک مراجعه نموده و دارو گرفته و هستفاده انجامه ولی نتیجه ندیده, اما یک هم نوع دیگر به همراه همین مریضی به همراه ذهنی پرسشگر, علت را یافته و به همراه ابداًح تغذیه بعد از مدتی یبوستش درمان انجام گرفته یا حداقل کاهش یافته, کدام در امر مستقل انجام گرفتن عاقلانه تر و هوشمندانه تر عمل انجامه؟

بطور خلاصه, آیا مستقل انجام گرفتن فقط به معنای جدا از خانواده خانومدگی انجامن, به آسودهی عبور و مرور نمودن و دانستن کار به همراه کامپیوتر و گوشی و زبه همراهن خارجی هست؟ خوشحال می شوم شما دوستان در این زمینه نظرتان را بیان کنید.
در این ماه مبه همراهرک, ماه حیاتیانی خدا که حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف پذیرای مهست, در موقع افطار و شنیدن صدای ربنا, یا موقع سحر و شنیدن دعای سحر, خیلی خیلی خعععیییلی التماس دعا
یا علی

۳ نفر این پست رو پسندیدن!

Print Friendly

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما