716145 324 هواشناسی برای 5 اســتان پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش بینی کرد

سازمان هواشناسی کشور برای روز شنبه ( فردا) با افزایش سرعت وزش باد در مناطق جنوبی سمنان، بخش هایی از اســتان های اصفهان، قم، مرکزی و قزوین پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش بینی کرد.

به نقل ایرنا، این سازمان برای روزهای شنبه و یکشنبه نیز در شمال شرق و شرق کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی کرد که در برخی از نقاط، بویژه در زابل با گرد و خاک همراه خواهد بود.

بررسی و تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی بیانگر گذر متناوب موج تراز میانی جو از نوار شمالی کشور طی سه روز آینده اســت که از امشب و طی روزهای شنبه و یکشنبه با تقویت جریان های شمالی و نفوذ هوای خنک به این مناطق همراه اســت لذا امروز در مناطقی از شمال غرب و ارتفاعات غرب کشور و سواحل غربی خزر شاهد رشد ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد خواهیم بود.

روز شنبه مقدار بارش ها در اســتان های ساحلی دریای خزر افزایش می یابد و دریای خزر مواج خواهد شد و در مناطقی از شمال غرب، ارتفاعات البرز و اســتان خراسان شمالی نیز بویژه در ساعات بعداز ظهر رشد ابر، رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی شده اســت.

روز یکشنبه اینده در اســتان های ساحلی دریای خزر، بویژه سواحل غربی و مرکزی خزر ابرناکی و بارش پراکنده باران ادامه خواهد داشت و در مناطقی از شمال غرب و شمال شرق کشور نیز افزایش ابر و رگبار و رعد و برق و وزش باد دور از انتظار نخواهد بود.

به پیش بینی سازمان هواشناسی، طی سه روز آینده به دلیل نفوذ جریان های مرطوب جنوبی، در مناطقی از جنوب اســتان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان در ساعات بعد از ظهر رشد ابر، رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد خواهد بود و سواحل شرقی دریای عمان نیز در این مدت مواجی خواهد شد.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته هواشناسی برای ۵ اســتان پدیده گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا پیش بینی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما