• تاریخ : ۲۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : خبری

شرکت خودروسازی هوندا اعلام کرده حدود ۸۰۰ هزار مینی ون از نوع اودیسه را در بازار آمریکا فرا می‌خواند.

هوندا ۸۰۰ هزار مینی ون اودیسه را از آمریکا مرجوع می کند!+عکس 

 

علت این فراخوانی نقص در قطعات مربوط به صندلی‌های این خودروست که گفته شده به ۴۶ مورد جراحت خفیف منجر شده است.

این فراخوانی فعلا خودورهایی را شامل می‌شود که طی سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۷ میلادی در آمریکا فروخته شده‌اند اما به گفته سخنگوی شرکت هوندا ممکن است بعدا به خودروهای مشابه در بازارهای کانادا، مکزیک و کره جنوبی هم گسترش یابد.

   این خودروساز ژاپنی هنوز درباره هزینه این فراخوانی اظهار نظر نکرده است. براساس اعلام این شرکت، این نقص مربوط به چفت صندلی عقب است و در صورتی که به درستی جا نیافتد هنگام ترمز ممکن است صندلی به جلو رانده ‌شود.

 

هوندا ۸۰۰ هزار مینی ون اودیسه را از آمریکا مرجوع می کند!+عکس 

شرکت هوندا در بیانیه‌ای گفته است که حدود ۴۶ گزارش آسیب خفیف در ارتباط با این نقص دریافت کرده است.این فراخوانی در حالی است که حدود یک ماه پیش این شرکت پذیرفت ۶۰۰ میلیون دلار غرامت به خودروهایی که در آمریکا فروخته شده بود بپردازد.

این غرامت به کیسه‌های هوای معیوب این خودروها مربوط می‌شد.البته این خودرساز ژاپنی در پرداخت غرامت تنها نبود و به خودروسازانی نطیر تویوتا، بی ام دبلیو، مزدا و سوبارو پیوست که موافقت کردند کیسه‌ هوای خودروهای معیوب را تعویض کنند و به مالکان این خودروها خسارت بپردازند.

تامین کننده این کیسه‌های هوا شرکت ژاپنی “تاکاتا” بود که تابستان امسال (۲۰۱۷) اعلام ورشکستگی کرد.تاکاتا همچنین تولید کننده محصولات ایمنی خودرو نظیر کمربند ایمنی و صندلی کودک هم بود.

 

هوندا ۸۰۰ هزار مینی ون اودیسه را از آمریکا مرجوع می کند!+عکس 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما