هلی بری تنها فرد سیاه‌پوست برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول تاریخ سینما باور دارد که جایزه‌اش ارزش و معنای خاصی ندارد.

139121 922 وقتی یکی از اســتثناهای اسکار بی‌ارزش می‌شود!هلی بری تنها فرد سیاه‌پوست برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول تاریخ سینما باور دارد که جایزه‌اش ارزش و معنای خاصی ندارد.
 
به نقل توما، در تاریخ اهدای جوایز اسکار تنها یک فرد سیاه‌پوست جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول را از آن خود کرده اســت و او کسی نیست جز هلی بری بازیگر فیلم «حیاتیانی هیولا». اما برخلاف انتظار او برای جایزه‌اش ارزش چندانی قائل نیست.
 
 این بازیگر ســال ۲۰۰۱ در هفتادوچهارمین دوره اسکار برنده این جایزه شد. او هنگام دریافت جایزه‌اش برای بازی در فیلم «حیاتیانی هیولا» گفته بود: «این جایزه را به تمام زنان رنگین‌پوست بی‌نام و نشان تقدیم می‌کنم که اکنون دری به رویشان گشوده شده اســت.»
 
او هفته گذشته در جشنواره خلاقیت شیرهای کن حاضر شد و گفت که در ســال ۲۰۱۶ شور و هیجانی که از دریافت این جایزه داشت را به صورت کامل از دست داد. در آن ســال تمام ۲۰ نامزد جوایز بازیگری اسکار سفیدپوست بودند که البته جنجال بسیاری به پا کرد.
 
او در این باره گفت: «آن زمان به این فکر می‌کردم که جایزه من هیچ ارزش و معنای خاصی ندارد. من باور داشتم که جایزه‌ام معنایی دارد اما اینطور نبود.»
 
بری همچنان پس از گذشت این همه ســال تنها برنده سیاه‌پوست جایزه اسکار بهترین بازیگر زن نقش اول اســت. او در این باره گفت: «بدون اغراق می‌گویم، این موضوع نگران‌کننده اســت.»
 
البته این به معنای ناامید شدن هال بری نیست. او در این باره گفت: «قصد دارم که در کار تولید فعال‌تر شوم. قصد دارم فرصت‌های بیشتری برای افراد رنگین‌پوست فراهم کنم. من با اعضای تومادمی وارد مباحثات عمیق‌تری شده‌ام و تلاش می‌کنم تا بفهمم چطور می‌توان تنوع را در ترکیب اعضای تومادمی بیشتر کرد.»

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته وقتی یکی از اســتثناهای اسکار بی‌ارزش می‌شود! اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما