خودروی لایت‌اوپن شرکت اسپیس‌کمپر از ویژگی‌هایی اســتثنائی در مقایسه با دیگر خودروهای کاروان بهره می‌برد.

شرکت آلمانی اسپیس‌کمپر (SpaceCamper) که در زمینه‌ی تبدیل خودروهای ون به کاروان کار می‌کند، اقدام به ارائه‌ی کاروان‌های حمل و نقل فولکس‌واگن کرده اســت که در بین خودروهای مشابه خود بیشترین خدمات را ارائه می‌کند و ادوات آن به‌خوبی در یک وسیله نقلیه جای گرفـــــته‌اند. شرکت مذکور همچنین سریع‌ترین ون‌های کاروان موجود در سراسر جهان را تولید کرده اســت. اکنون اسپیس‌کمپر خط تولید خود را به‌گونه‌ای تجهیز کرده اســت که یک وسیله نقلیه با ویژگی‌های سرگرمی چندمنظوره با نام لایت‌اوپن (LightOpen) تولید کند. این محصول دارای ادوات کمپینگ خواهد بود و طرح آن به‌نوعی اســت که از طریقهنایی فضا بهترین بهره را می‌برد. خودروی لایت‌اوپن قابلیت حمل و نقل یک خانواده در مسیرهای کار، مدرسه و ســالن‌های ورزشی و رفـــــتن به کمپینگ دارد و مانند یک مجموعه‌ی متحرک، همه‌ی این وظایف را به‌خوبی و با تغییرات کوچکی در درون خود انجام می‌دهد.

918cabc5 9f0a 4788 a24c b98949178d02 ون کاروان فولکس واگن با طراحی باز و طریقهن توسط اسپیس کمپر معرفی شد

شرکت اسپیس‌کمپر قبلاً هم مدل‌های روباز و مدل‌هایی که دارای فضایی طریقهن بودند، ارائه کرده بود و حالا با ترکیب دو پارامتر ذکرشده، لایت‌اوپن را تولید کرده اســت. ون‌های چندمنظوره که از آن‌ها اســتفاده‌ی مشابه کاروان می‌شود یا ون‌های باربری که در حین رفـــــت و آمد مشاهده می‌شوند، بسیارند؛ اما خودروی لایت‌اوپن به‌راحتی برتر از دیگر محصولات مشابه اســت.

مانند خودروی کلاسیک اوپن از شرکت اسپیس‌کمپر ، خودروی لایت‌اوپن نیز شامل درهای کشویی در دو طرف خودرو برای سهولت در امر جایگذاری بار و دسترسی داخلی/خارجی به تجهیزات کلیدی اســت. از طرفی مشابه خودرو لایتِ اسپیس‌کمپر، وسیله نقلیه‌ی لایت‌اوپن نیز از یک انعطاف‌پذیری اســتثنائی در اســتفاده از آن به‌عنوان کاروان، اســتفاده‌های روزمره، حمل بار و مکانی برای اســتفاده به‌عنوان یک دفتر کار، برخوردار اســت.

0e5ff1fe d0d3 4965 b6a6 115d29a2a58a ون کاروان فولکس واگن با طراحی باز و طریقهن توسط اسپیس کمپر معرفی شد

نقطه قوت انعطاف‌پذیری خودروی لایت‌اوپن، طراحی فراخ آن اســت؛ شرکت اسپیس‌کمپر هر آنچه می‌تواند در چنین خودروهایی بزرگ و جاگیر جلوه کند، به نحوی کوچک کرده و به‌صورت کامپکت ارائه داده اســت، برای مثال فضای آشپزخانه را که می‌تواند جاگیر باشد، تبدیل به میز غذاخوری گردانی کرده اســت که در فضای ون به‌صورت چرخشی قابل جمع شدن اســت. یک یخچال ۲۵ لیتری در کنسول میانی قرار گرفـــــته و دسترسی به نوشیدنی‌های خنک و تنقلات را برای راننده و سرنشین جلو میسر می‌سازد؛ ویژگی که در زمان کمپینگ، سفرهای جاده‌ای، رفع خستگی کودکان پس از بازی، پیاده‌روی یا سفرهای کوهستانی با دوچرخه و بسیاری اســتفاده‌های دیگر خیلی مفید اســت. این یخچال می‌تواند به حالت کشویی به فضای عقب نیز منتقل شود و به دیگر سرنشینان نیز اجازه‌ی دسترسی دهد.

وجه دیگر این آشپزخانه‌ی کامپکت ون کمپر آن اســت که اسپیس‌کمپر یک اجاق‌گاز دو شعله را در میز تاشو متحرک جای داده تا بتوان در کنار آماده‌سازی غذا، فضای کافی برای صرف وعده‌ی غذایی نیز ارائه کند. این میز هم می‌تواند در داخل مورد اســتفاده قرار گیرد و هم در خارج از خودرو قابلیت اســتفاده دارد و بدون محدود کردن فضا مانند آشپزخانه‌های مورد اســتفاده در ون‌های قدیمی، از میز موجود در ون‌های کمپر دیگر بزرگ‌تر اســت. همچنین در مواردی که از میز به‌عنوان یک میز کاری انتظار اســتفاده دارید، این قابلیت را دارد تا سطح آن به دو برابر افزایش یابد.

77762639 9268 4020 894b 2eef528a9dd8 ون کاروان فولکس واگن با طراحی باز و طریقهن توسط اسپیس کمپر معرفی شد

از دیگر ویژگی‌های جالب خودروی لایت‌اوپن، قرارگیری یک میز کشویی دیگر اســت که رو به بیرون خودرو باز می‌شود و وجود یک سینک در کنسولی جنب صندلی‌های عقب، شگفت‌انگیز اســت. این سینک کوچک برای اســتفاده‌های داخل و خارج خودرو باز می‌شود و زمانی که به آن نیازی نیست، به‌طور کامل تا می‌شود و موجب افزایش فضای در دسترس می‌شود. کنسول ذکرشده نیز در طرف دیگر قابلیت نگهداری وسایل را دارد و میز تاشو را در خود جای می‌دهد.

در پایان، شرکت اسپیس‌کمپر، از تمام امکانات اســتاندارد یک ون کاربردی، شامل آشپزخانه‌ی دارای اجاق‌گاز، فضاهای نگهداری، سینک و یخچال بهره گرفـــــته اســت و آن‌ها را درون کابین خودرو جای داده تا فضای آزادتر و کاربردی‌تری برای هر ۵ سرنشین خودرو به ارمغان آورد. این چینش، زمانی که به جایی برای خواب نیاز دارید، یک مزیت بزرگ محسوب می‌شود؛ زیرا یک تشک تاشو در عرض کابین عقب، باز می‌شود و تخت‌خوابی ۱.۵۵×۲ متری را پدید می‌آورد که در مقابل تخت‌خواب ۱.۳×۲ متری مدل‌های اسپیس‌کمپر با آشپزخانه‌های قدیمی، برتری دارد. یک سقف بازشو قابلیت ایجاد تخت‌خواب دوم را دارد که باعث می‌شود خودروی لایت‌اوپن گزینه‌ی مناسبی برای انتخاب توسط خانواده‌ها باشد.

16216c4a 268f 4b18 a834 8662e469bbe7 ون کاروان فولکس واگن با طراحی باز و طریقهن توسط اسپیس کمپر معرفی شد

ادوات خودروی لایت‌اوپن کامپکت اســت و به‌نحوی در آن جای گرفـــــته که برای کارهای روزمره‌ی یک خانواده‌ی ۵ نفره مناسب و کاربردی اســت. صندلی نیمکتی عقب و دراورهای قرارگرفـــــته در آن نیز به‌راحتی قابل جدا شدن هستند تا خودرو را به یک ون باربری باز تبدیل کنند.

قیمت خودروی لایت‌اوپن شرکت اسپیس‌کمپر حدود ۷۷.۲۵۰ دلار اســت که در مقایسه با خودروی فولکس‌واگن T6 Transporter Caravelle Comfortline بالاتر اســت و از پیشرانه‌ی ۲.۰ لیتری TDI با قدرت ۱۴۸ اسب بخار و تجهیزات و آپشن‌های اســتاندارد و سقف بازشو تبدیل شونده به تخت‌خواب و دیگر ادوات اشاره‌شده بهره می‌برد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ون کاروان فولکس واگن با طراحی باز و طریقهن توسط اسپیس کمپر معرفی شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما