716172 298 پیشتازی چینی‌ها در خرید اموال در جهان

 آمارهای جدید نشان می دهد که مردم چین در هزینه کردها بویژه خرید ملک و املاک در نقاط دیگر دنیا پیشتاز هستند و در مقایسه با پنج ســال قبل این روند با رشد۸۵۰ نسبتی همراه بوده اســت.

به نقل ایرنا، در شرایطی که گردشگران چینی تنها در ســال ۲۰۱۶ میلادی در شهر هنگ کنگ ۲۳ میلیارد دلار هزینه کرده اند، خبرها نشان می دهد که خرید مسکن از سوی آنها در کشورهای دیگر ارقام شگفت انگیز تری را به خود اختصاص داده اســت.

چینی ها در ســال گذشته میلادی پول خود را فقط برای گردشگری هزینه نکردند بلکه رقم مربوط به خرید ملک و املاک توسط آنها در کشورهای دیگر بسیار چشمگیر اســت.

بنا بر آمار موجود، مردم چین در ســال ۲۰۱۶ میلادی نزدیک به ۱۰۱ میلیارد دلار برای خرید مسکن، شرکت های تجاری و املاک در دنیا هزینه کرده اند.

تارنمای «جو وای» در چین روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که دریایی از سرمایه های چین در ســال گذشته میلادی روانه دیگر کشورها شده اســت و مردم این کشور در اقصی نقاط دنیا اقدام به خرید ملک و املاک کرده اند.

بر اساس این گزارش خرید اموال غیرمنقول توسط چینی ها بیشتر از هر ملیت دیگری در دنیا بوده و خریدهای آنها در این عرصه در مقایسه با پنج ســال قبل ۸۵۰ نسبت بیشتر شده اســت.
اصلی ترین بازار خرید آنها آمریکا اعلام شده که بیش از ۵۰ میلیارد دلار از سرمایه های مردم متمول چین برای خرید اموال غیرمنقول به آن کشور انتقال یافته اســت.

شاید همین خریدها بود که موجب شد دستوری از سوی دولت صادر شود مبنی بر اینکه از این پس برای هزینه کرد و سرمایه گذاری بیش از ۱۰ میلیارد دلار در خارج از کشور محدودیت هایی وضع خواهد شد.

بر اساس این اعلام، آنها همچنین اجازه ندارند برای خرید چنین املاکی در خارج از کشور بیشتر از یک میلیارد دلار هزینه کنند و انتقال سرمایه به خارج از کشور محدود خواهد شد.

همزمان ارقام دیگری از خریدهای اینترنتی توسط مردم چین منتشر شده اســت مبنی بر اینکه شمار خریداران اینترنتی که با تلفن های همراه در چین خرید می کنند به بیش از ۴۰۰ میلیون نفر رسیده اســت.

انتظار می رود تا یک ســال دیگر شمار آنها به بیش از ۴۴۰ میلیون نفر افزایش یابد و پیش بینی شده اســت که آنها با اســتفاده از تلفن های هوشمند تا آن زمان بیش از یکهزار میلیارد دلار خرید کنند.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته پیشتازی چینی‌ها در خرید اموال در جهان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما