داشتن حس کلافگی و خستگی در بعضی اوقات، منجر به بروز ایده‌های نوآورانه می‌شود

اگر سن شما بالای ۳۵ ســال اســت، ممکن اســت احساس خستگی شدید را درک‌کرده‌باشید و در روزهای طولانی و گرم تابستان، کاری برای انجام‌دادن نداشته باشید و در خانه پرسه بزنید. البته این روزها با اســتفاده از شبکه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند، ممکن اســت کمتر کسی احساس خستگی کند. اگر به این میزان از بطالت رسیده‌باشید، هر از چندگاهی گوشی خود را چک می‌کنید که چه کسی در شبکه‌های اجتماعی چه چیزی گفته اســت، به اینستاگرام و فیس‌بوک سر می‌زنید، گیف‌های گربه و تصــویر‌های خنده دار می‌بینید، باید بدانید که این ممکن اســت دردسر بسیاری از افراد باشد.

کلافگی برای شما خوب اســت

یافته‌های علمی جدید نشان می‌دهد که بطالت فقط تاثیر منفی در انسان ندارد. کلافگی، اگر چه ممکن اســت که در ذات خود نامطبوع باشد، ولی در عوض باعث می‌شود که افراد از خلاقیت خود اســتفاده کنند تا بتوانند شرایط فعلی‌شان را عوض کنند و برای این کار از ایده‌های جدید اســتفاده می‌کنند. تحقیقات بسیار زیادی راجع به کلافگی و خستگی انجام شده‌اســت که نشان می‌دهد بطالت و خستگی ناشی از آن، برای خلاقیت حیاتی اســت و آنچه از این تحقیقات عملی بر می‌آید، این اســت که اگر خیلی کم احساس خستگی و کلافگی به شما دست داده اســت، احتمالا به ایده‌های کمتری دست یافته‌اید.

f5ec3a09 245f 4b7e 92d3 0668dd48f422 چگونه می‌توان از خستگی به خلاقیت رسید؟

به ذهن خود آموزش دهید از خستگی اســتفاده کند

اثبات ارزش خستگی، کار آسانی اســت؛ ولی در مواجهه با آن چکار باید کنیم؟ بیایید به حرف‌های منفی که در جهان مدرن در مورد خستگی گفته می‌شود اهمیت ندهیم. برای اینکه خود و مغزمان را آموزش دهیم که چطور بتوانیم از این خستگی و کلافگی اســتفاده کنیم، سه قدم باید برداشته شود:

از دنیای معمول خود فاصله بگیرید

 شما به اســتفاده از وسایل الکترونیک، مثل خیلی از وسایل دیگر اعتیاد پیدا کرده‌اید. بخش پاداش ذهن شما از این کار لذت می‌برد. هر قدر که فعالیت‌های مرتبط با قسمت پاداش مغز شما بیشتر شود، مغز شما بیشتر به دنبال آن خواهد رفـــــت. تصــویر آن نیز صادق اســت. اگر تلاش کنید که زمان‌های اســتفاده از تلفن همراه خود را کنترل کنید، پس از مدتی، این عادت از سر شما می‌افتد و نیاز به چک‌کردن مدام گوشی همراه خود ندارید.

انتظارات ارتباطی خود را از نو بسازید

لازم نیست هر ایمیلی را که گرفـــــتید سریعا را پاسخ دهید. تحقیقات نشان داده‌اســت که اگربه جای همیشه در دسترس بودن، خودتان را سرشلوغ نشان دهید، شانس موفقیت شما بیشتر خواهد بود.

 با احساسات خود مقابله کنید

ممکن اســت در راه عبور از خستگی و کلافگی، احساسات ناخوشایندی نیز به شما دست بدهد. در این اوقات احساس بی‌تجربه بودن و بهم‌ریختگی به شما دست می‌دهد. بعضی افراد وقتی در حال مشاجره هستند، سعی می‌کنند حواس خودشان را با گوشی یا سیگار یا یک نوشیدنی پرت کنند. شما باید با این احساسات مقابله کنید، نه اینکه از آنها فرار کنید. 

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته چگونه می‌توان از خستگی به خلاقیت رسید؟ اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما