لازمه‌ی ثروتمند شدن، دریافت کردن حقوق بالا نیست. شما می‌توانید با برنامه‌ریزی مناسب، کاری کنید که پولتان برای شما کار کند و به هدف خود یعنی ثروتمند شدن برسید.

زمانی که صحبت از پولدار شدن به میان می‌آید، اولین چیزی که در این رابطه به ذهنمان می‌رسد داشتن یک شغل خوب با درآمد بالا اســت. همه‌ی ما در رؤیاهای خود ماشین‌های گران‌قیمت سوار می‌شویم و دوستان و آشنایان خود را به یک حیاتیانی مجلل دعوت می‌کنیم. درواقع تصور ما از پولدار شدن این اســت که می‌توانیم هر کاری دلمان می‌خواهد انجام دهیم. اما همه‌ی این‌ها با یک درآمد متوسط نیز انجام‌شدنی اســت. شما درآمد فعلی خود را چگونه خرج می‌کنید؟ آیا بخشی از آن را برای پس‌انداز کردن کنار می‌گذارید؟ آیا روی خودتان و آینده‌تان سرمایه‌گذاری می‌کنید؟ موضوعات حیاتی‌تر دیگری نیز در این رابطه وجود دارند؛ مانند نوع ارتباط شما با دیگر اعضای جامعه‌ای که در آن زندگی می‌کنید و تأثیراتی که روی آن‌ها می‌گذارید. این‌ها کارهای کوچکی هستند که باعث ایجاد تفاوت میان زندگی افراد ثروتمند و افراد معمولی می‌شوند. شما نیز با پرورش دادن ۴ عادتی که در ادامه‌ی این مقاله‌ی توما آمده اســت می‌توانید در امور مالی خود به موفقیت برسید و احساس اســتقلال مالی را تجربه کنید.

b70d903e 1fcd 4abe a323 dda42ae2923f ۴ طریقه برای ثروتمند شدن از طریق درآمد متوسط

۱- منابع مختلفی برای کسب درآمد داشته باشید

مقاله‌ی مرتبط:

وابسته بودن به یک منبع درآمد نمی‌تواند شما را به اســتقلال مالی برساند. اگر شما به هر دلیلی شغل خودتان را از دست بدهید، مجبور هستید تا زمان پیدا کردن یک شغل مناسب دیگر از پس‌انداز خودتان اســتفاده کنید و اگر این قضیه طولانی شود، مجبور خواهید شدبرای پرداخت بدهی‌هایتان از دوستان و آشنایان پول قرض بگیرید. افراد ثروتمند معمولا چند منبع درآمد مختلف دارند؛ بنابراین زمانی که شرایط خوب باشد می‌توانند به‌اندازه‌ی کافی پول پس‌انداز کنند و در شرایط بحرانی نیز خیالشان راحت اســت که تا پیدا کردن یک شغل مناسب، منبع درآمد دیگری دارند. اجاره دادن یک ملک، خرید و فطریقه سهام و گرفـــــتن بهره‌ی بانکی نمونه‌های مختلفی برای افزایش منبع درآمد هستند. داشتن یک شغل جانبی یک راه عالی برای افزایش درآمد از طریق انجام دادن یک سرگرمی یا یک کار مورد علاقه اســت. به‌عنوان مثال آزادکاری در حوزه‌ی تجربیات و مهارت‌هایی که کسب کرده‌اید می‌تواند یک شغل جانبی خوب برای شما باشد. آیا می‌توانید یوگا آموزش دهید؟ می‌توانید وب‌سایت طراحی کنید؟ شما می‌توانید این کارها را در زمان اســتراحت خود انجام دهید یا حتی می‌توانید یکی از اتاق‌های منزل خود را اجاره دهید.

بهترین حالت برای انتخاب یک شغل جانبی زمانی اتفاق می‌افتد که شما از انجام دادن آن کار لذت ببرید. شرایط شما زمانی بهتر می‌شود که بتوانید بین انجام این کار و کار اصلی خودتان ارتباط برقرار کنید. در این صورت هم از انجام کار خود لذت خواهید برد و هم به آرزوها و اهداف خود نزدیک‌تر خواهید شد و در نتیجه موفقیت خودتان را تضمین خواهید کرد.

076b67ee e301 4a08 b0a2 c285d469ff44 ۴ طریقه برای ثروتمند شدن از طریق درآمد متوسط

۲- یاد بگیرید که کم خرج کنید

صرفه‌جویی کردن و قرض نگرفـــــتن، کلید اصلی پولدار شدن اســت. میلیونرها می‌دانند که کم خرج کردن، فرصت سرمایه‌گذاری  یا کمک کردن به خیریه‌ای را که به آن اهمیت می‌دهند، فراهم می‌کند. جیم ران، کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی از قانون ۷۰/۳۰ برای طرح کلی خرج کردن، ذخیره کردن، سرمایه‌گذاری و اهدا کردن پول اســتفاده می‌کند. به این صورت که به مردم می‌گوید ۷۰ نسبت درآمد خود را صرف امور ضروری کنند سپس ۳۰ نسبت باقیمانده را به ۳ قسمت ۱۰ نسبتی تقسیم کنند و به سرمایه‌گذاری، پس‌انداز و خیریه اختصاص دهند. لازمه‌ی انجام چنین کاری این اســت که روی درآمد خود کنترل کامل داشته باشید. باید یاد بگیرید که در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید؛ این یعنی از وسایل نقلیه‌ی مقرون‌به‌صرفه اســتفاده کنید، تعداد وعده‌های غذایی بیرون از منزل را کاهش دهید و از خریدهای غیرضروری چشم‌پوشی کنید.

فراموش نکنید که هرگز نباید خودتان را با دیگران مقایسه کنید. ران می‌گوید: «افراد فقیر پول‌های خودشان را خرج می‌کنند و باقیمانده‌ی آن را ذخیره می‌کنند؛ درحالی‌که افراد ثروتمند ابتدا پول خود را پس‌انداز می‌کنند و سپس باقیمانده‌ی آن را خرج می‌کنند.» قبل از اینکه پول خود را برای خریدن محصولی خرج کنید، از خودتان بپرسید آیا واقعا به آن محصول احتیاج دارم یا اینکه فقط دوست دارم آن را داشته باشم؟

6b88121d 4103 4e55 b549 676978ee1040 ۴ طریقه برای ثروتمند شدن از طریق درآمد متوسط

۳- اجازه بدهید پولتان برای شما کار کند

افراد ثروتمند روی خودشان سرمایه‌گذاری می‌کنند. آن‌ها می‌دانند راز افزایش دادن پول‌هایشان این اســت که یک نقشه‌ی سرمایه‌گذاری برای ثروت خود داشته باشند. این نقشه باید شامل پرداخت منظم به ۳ حساب بودجه‌ی مشترک، حساب تجاری و حساب بازنشستگی باشد. افزایش دادن مقدار دارایی‌ها و به ثروت رسیدن نیازمند سرمایه‌گذاری‌های بزرگ اســت. این سرمایه‌گذاری می‌تواند روی یک شرکت، یک کسب‌و‌کار، تولید محصول، بازاریابی و فطریقه محصولات خودتان یا روی چیزهای دیگر باشد. قبل از اینکه چنین کاری انجام دهید، حساب و کتاب کنید و ریسک این کار را کاملا ارزیابی کنید. سعی کنید دانش خودتان را در مورد امور مالی افزایش دهید و با دیگران نیز در این مورد مشورت کنید. در مورد تمام زوایای چیزی که می‌خواهید روی آن سرمایه‌گذاری کنید، تحقیقات و تنظیمات لازم را انجام دهید.

علاوه بر نقشه‌ی سرمایه‌گذاری، شما باید ۱۰ نسبت از حقوق روزانه‌ی خود را برای روز مبادا پس‌انداز کنید. این پول را مستقیما از حقوق خود کسر کنید و به‌عنوان مثال از کارفرمای خود بخواهید که آن را به حساب دیگری واریز کند. این حساب را برای حوادث پیش‌بینی نشده و روزهای سخت کنار بگذارید. این پس‌اندازها از سرمایه‌گذاری شما محافظت می‌کنند و دیگر نیازی نیست تا زمانی که به پول احتیاج دارید از حساب سرمایه‌گذاری خودتان پول خرج کنید.

d20ba630 c18a 4bd4 a35f 1ed5129c79b6 ۴ طریقه برای ثروتمند شدن از طریق درآمد متوسط

۴- به دیگران کمک نقدی کنید

قرض دادن پول و زمان گذاشتن برای یک شخص دیگر از سخت‌ترین کارهای ممکن اســت. اما این کار هم به‌اندازه‌ی سرمایه‌گذاری برای شما حیاتی اســت. پول قرض دادن به اشخاصی که واقعا به آن احتیاج دارند، به شما کمک می‌کند که با افراد بیشتری ارتباط برقرار کنید و بخشی از یک جریان خوب و مفید باشید.

اهدا کردن پول نشان می‌دهد که شما عمیقا به یک موضوع اهمیت می‌دهید و بابت انجام چنین کاری احساس خوشحالی و مفید بودن خواهید کرد. پول جمع کردن فقط به معنای افزایش ثروت در حساب‌های بانکی نیست، بلکه باید کاری کنید که برای همه‌ی اعضای جامعه‌تان مفید باشد.

تمرکز کردن بر اهداف و اشتیاق داشتن برای رسیدن به آرزوها بسیار حیاتی اســت؛ اما پیدا کردن راهی برای معنا دادن به زندگی دیگران نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار اســت. افرادی که این کار را انجام می‌دهند نیز معتقدند همه‌ی احساسی خوبی که به دیگران منتقل می‌کنند، در نهایت دوباره به زندگی خودشان بازمی‌گردد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ۴ طریقه برای ثروتمند شدن از طریق درآمد متوسط اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما