تیم کوک، مدیرعامل شرکت اپل با درآمد ۱۴۵ میلیون دلاری، توانست در صدر فهرست S&P 500 ســال ۲۰۱۶ میلادی قرار بگیرد.

تیم کوک، مدیرعامل ۵۶ ســاله‌ی شرکت اپل، در ســال گذشته‌ی میلادی مبلغ ۱۴۵ میلیون دلار از این شرکت به دست آورده اســت؛ مبلغ مذکور در این فهرست که به‌اصطلاح «درآمد به خانه برده شده» نامیده می‌شود، از مجموع ارزش سهام، درآمد حاصل از قرارداد اختیار معامله، حقوق ماهیانه و پاداش‌های مختلف در یک ســال مالی، به دست می‌آید.

مقاله‌های مرتبط:

پس‌ازاینکه تیم کوک در ســال ۲۰۱۱ میلادی به سمت مدیرعاملی اپل انتخاب شد، مقداری سهام تشویقی به او تعلق گرفـــــت؛ سود این سهام در ســال گذشته به ۱۳۶ میلیون دلار رسید. به‌جز این، کوک ۳ میلیون دلار درآمد نقدی ســالیانه داشته که در کنار ۵.۳۷ میلیون دلار پاداش و ۳۷۷ هزار دلار مزایا (مجموع ۸.۷۵ میلیون دلار درآمد نقدی)، مجموع کل را به ۱۴۵ میلیون دلار می‌رساند. او در مصاحبه‌ای با نشریه‌ی Fortune در ســال ۲۰۱۵ میلادی اعلام کرد که قصد دارد تمام درآمدش را صرف مسائل بشردوستانه بکند.

0b683d08 bb94 4e11 bf8c f5e5680f18b2 تیم کوک؛ پردرآمدترین مدیرعامل در فهرست S&P 500 ســال ۲۰۱۶ میلادی

او تنها مدیرعاملی آمریکایی نیست که درآمدش از مرز ۱۰۰ میلیون دلار عبور کرده اســت؛ رید هستینگز ۵۶ ســاله از نتفلیکس هم در ســال گذشته‌ی میلادی، مبلغی معادل ۱۰۶ میلیون دلار را با خود به خانه برده بود. هستینگز که رتبه‌ی دوم را در این فهرست دارد، تقریبا تمام درآمدش را از قرارداد اختیار معامله که در ســال ۲۰۰۶ منعقد شده بود، به دست آورده اســت. اختیار معامله (Options) به قراردادی گفته می‌شود که به کمک آن، مدیران می‌توانند باقیمت مشخص و پس از زمان مشخص‌شده، دارایی پایه یا ابزار مالی را به فطریقه برسانند؛ این قراردادها معمولا به‌صورت ۱۰ ســاله بسته می‌شود. ارزش سهام نتفلیکس در ۱۰ ســال گذشته، بیش از سه هزار نسبت افزایش یافته اســت و این موضوع به هستینگز کمک کرد که پس از تیم کوک، بیشترین مبلغ را به دست آورد.

اما در مورد درآمد نقدی، مدیران رسانه‌ها بیشترین سهم را داشته‌اند. برای مثال، لسلی مونویز، مدیرعامل ۶۷ ســاله‌ی مجموعه‌ی سی‌بی‌اس، در ســال گذشته پاداشی نقدی به ارزش ۳۲ میلیون دلار دریافت کرد که بیش از ۶۰ نسبت از کل درآمد ســالانه‌ی او را تشکیل می‌دهد. باب ایگر، مدیرعامل والت دیزنی هم در ســال ۲۰۱۶ میلادی، پاداشی نقدی به ارزش ۲۰ میلیون دلار دریافت کرد.

طبق فهرست S&P 500، مدیران عامل در حوزه‌های فناوری، رسانه و پزشکی، بیشترین درآمد را در ســال گذشته‌ی میلادی داشته‌اند؛ مجموع درآمد ۲۵ نفر اول در این فهرست، ۱.۶۵ میلیارد دلار بوده اســت.

در ادامه می‌توانید فهرست ۲۵ نفر اول S&P 500 را مشاهده کنید.

3b8ea5eb 5d84 4f36 b9c8 f09a437b3a7d تیم کوک؛ پردرآمدترین مدیرعامل در فهرست S&P 500 ســال ۲۰۱۶ میلادی

نظر شما در مورد این ۲۵ نفر چیست؟

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تیم کوک؛ پردرآمدترین مدیرعامل در فهرست S&P 500 ســال ۲۰۱۶ میلادی اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما